Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

26. októbra 2019

Adam Ďurica a hostia pokračujú v jesennej časti akustických koncertovSpevák Adam Ďurica, archívna snímkaZdieľať
Spevák Adam Ďurica, archívna snímka Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 26. októbra (TASR) – Jesenné akustické koncerty Adama Ďuricu nadviažu na jeho úspešné jarné turné v tomto roku. Na margo týchto vystúpení spevák konštatoval, že aj tie najväčšie rockové kapely mali na unplugged koncertoch vždy veľmi príjemnú, pokojnú náladu. Aj Adam ponúkne nové úpravy pesničiek, v ktorých použije husle, bendžo, dobro, nylonku, ukulele, ale aj rôzne perkusie.


V rámci jesennej série akustických koncertov sa predstaví spolu s hosťami v Senici, Žiari nad Hronom, Košiciach, Poprade, Rožňave, Vranove nad Topľou a na dvoch koncertoch v bratislavskom Ateliéri Babylon 6. a 7. novembra. Pri jednotlivých interpretoch pribudli aj novinky, speváčka Karmen Pál-Baláž vydala debutový album Kúzlo, pod ktorým je Adam podpísaný ako producent a autor skladieb, jeho ďalší hostia Peter Bič a Viktória z Peter Bič Project vydali nový album Labyrint.

Samostatný album s výberom songov z jarného turné vychádza na samostatnom albume Adam Ďurica a hostia / Akustické koncerty. Obsahuje koncertné verzie piesní 30, Láska Veda, Zatancuj si so mnou, Spolu, Dovtedy, Jazero, Anjel (hosť Karmen Pál-Baláž), Tak to vidím ja, Bolo tu fajn, Holubička, Dávno si preč (hosť Peter Bič), Nedívaj sa tak (hostia Peter Bič a Viktória), Skúšame sa nájsť (hostia Peter Bič a Viktória), Neľutujem a Mandolína.

„Som naozaj veľmi rád, že sa ľuďom tak páčili a páčia naše akustické koncerty, svedčí o tom aj to, že jesennú časť máme skoro vypredanú a to sme pridali ešte jeden koncert v Bratislave. Chcel som, aby si nielen tí, čo boli na našom koncerte, ale aj tí, ktorým to nevyšlo, vychutnali túto fantastickú a jedinečnú atmosféru. Postarali sa o ňu hudobníci, hostia a hlavne diváci. A preto sme mohli vydať tento výber z jarnej časti,“
charakterizuje album Adam.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letz: Po tragédii v Černovej bola slovenská otázka v Uhorsku svetová
<< predchádzajúci článok
Na skelete Hirošimy sú špeciálne plašiče proti premnoženým holubom

Adam Ďurica a hostia pokračujú v jesennej časti akustických koncertov - diskusné fórum čitateľov