Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. novembra 2010

Agentúra Fitch potvrdila ratingy spoločnosti TescoMedzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok potvrdila dlhodobý emisný rating (IDR) britskej spoločnosti Tesco na úrovni A-. Agentúra zároveň potvrdila na stupni A- aj rating ...Zdieľať
tesco Foto: SITA/APBRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok potvrdila dlhodobý emisný rating (IDR) britskej spoločnosti Tesco na úrovni A-. Agentúra zároveň potvrdila na stupni A- aj rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov spoločnosti a na stupni F2 jej krátkodobý emisný rating. Výhľad dlhodobého emisného ratingu zostáva stabilný. Ratingy podľa agentúry Fitch odrážajú silnú ziskovú maržu a pozíciu spoločnosti ako najväčšieho maloobchodného predajcu vo Veľkej Británii. Tieto faktory podľa agentúry vyvažujú riziká súvisiace s agresívnou stratégiou rastu v posledných dvoch rokoch. Agentúra zároveň pripomína, že tretí najväčší maloobchodný predajca na svete postupne zlepšuje opatrenia na kontrolu dlhu.

Spoločnosť Tesco Stores SR, a.s. vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 88 obchodov a 16 čerpacích staníc. V minulom roku Tesco na Slovensku otvorilo 11 nových prevádzok a vytvorilo 570 pracovných miest. So svojimi vyše 8 300 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rumunsku chcú zaviesť termín Cigáni. Rómovia sa búria
<< predchádzajúci článok
Snehová kalamita si v Londýne vyžiadala prvé obete