Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. júna 2012

Agentúra Fitch znížila rating Španielska o tri stupneMedzinárodná ratingová agentúra Fitch znížila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Španielska o tri stupne na úroveň BBB a pridelila mu negatívny výhľad. Agentúra vo štvrtok večer ...Zdieľať
spanielsko NEW YORK/MADRID 8. júna (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Fitch znížila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Španielska o tri stupne na úroveň BBB a pridelila mu negatívny výhľad.


Agentúra vo štvrtok večer uviedla, že zníženie ratingu odzrkadľuje nutnosť väčších nákladov na rekapitalizáciu španielskych bánk, ako sa očakávalo.

Fitch predpokladá, že tieto náklady budú v sume zhruba 60 mld. eur alebo až 100 mld. eur v prípade horšieho stresového scenára.

Terajšie hodnotenie úverovej spoľahlivosti Madridu zo strany agentúry Fitch predpokladá, že Španielsku pri rekapitalizácii jeho bankového systému pomôže Európska únia.

Agentúra uviedla, že náklady na rekapitalizáciu zvýšia španielsky štátny dlh o 6 percentuálnych bodov a dlh krajiny bude kulminovať v roku 2015 na úrovni 95 % hrubého domáceho produktu (HDP).

"Španielsko je samozrejme hlavnou témou terajších konverzácií, ale zníženie ratingu krajiny na úroveň BBB je v podstate v súlade s očakávaniami. Podstatnejšou správou bude to, či Nemecko bude úspešné pri hľadaní spôsobu, ako dostať peniaze do španielskych bánk," povedal Art Hogan, výkonný riaditeľ spoločnosti Lazard Capital Markets v New Yorku.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Horúci piatok môžu pokaziť búrky z tepla
<< predchádzajúci článok
V Peru sa stratil vrtuľník, na palube bol aj Čech

Agentúra Fitch znížila rating Španielska o tri stupne - diskusné fórum čitateľov