Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. apríla 2010

Akcionár Orca chce anulovanie navýšenia kapitáluVýznamný akcionár stredoeurópskej developerskej spoločnosti Orco Property Group sa obrátil na luxemburský súd v snahe o zrušenie nedávnych navýšení kapitálu firmy. Firma Millenius ...Zdieľať
orco Foto: kdechcibydlet.cz PRAHA 14. apríla (WEBNOVINY) - Významný akcionár stredoeurópskej developerskej spoločnosti Orco Property Group sa obrátil na luxemburský súd v snahe o zrušenie nedávnych navýšení kapitálu firmy. Firma Millenius Investments, ktorá pred kapitálovými navýšeniami vlastnila v Orcu podiel 7,7 % a spolu s ďalšími dvoma akcionármi chce odvolať terajšie vedenie developerskej spoločnosti, v stredu oznámila, že chce dosiahnuť anulovanie navýšení kapitálu z 8. a 12. apríla.


Spoločnosť Orco, ktorá jej od marca minulého roka pod súdnou ochranou pred veriteľmi, predala akcie vybraným investorom so zľavou 25 až 33 %. "Menej ako dva týždne pred valným zhromaždením, ktoré je naplánované na 26. apríla, sa akcionári ocitli v situácii, v ktorej sú zbavení možnosti získať akcie predávané s 30-percentnou zľavou oproti trhovej cene," uviedla v stredu firma Millenius Investments. Spoločnosť Orco v pondelok informovala, že navýšila kapitál o 7,1 mil. eur. Predaj akcií nasledoval po tom, ako tento mesiac zvýšila kapitál o 6,1 mil. eur.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pohreb prezidenta vo Waweli sa stretlo s odporom
<< predchádzajúci článok
EK vyčlenila 365 mil. eur na ekologické inovácie

Akcionár Orca chce anulovanie navýšenia kapitálu - diskusné fórum čitateľov