Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

28. októbra 2018

Ako postupovať pri kúpe firmy s DPH?Vlastné podnikanie prináša so sebou pozitíva, ale aj riziká. Preto treba riadne zvážiť, či si založiť vlastnú firmu alebo skúsiť založenie firmy v zahraničí.Zdieľať
Ako postupovať pri kúpe firmy s DPH?

Chystáte sa podnikať, ale neviete sa rozhodnúť, ako začať? Založiť si vlastnú firmu, prípadne zvážiť založenie firmy v zahraničí alebo odkúpiť už existujúcu? Riešiť dlhé papierovanie pri zakladaní firmy? Ako to je u našich susedov? Je výhodnejšie založenie firmy v Maďarsku, Rakúsku alebo Česku?

V tomto procese si môžete klásť veľa otázok. Ale práve kúpa už existujúcej firmy prináša so sebou veľa výhod. Je dlhý zoznam, na ktorom nájdete spoločnosti na predaj, kúpou ktorých získate veľa výhod.

Kúpa spoločnosti s DPH je rýchly a jednoduchý proces, prostredníctvom ktorého získate výhody už zaregistrovanej spoločnosti bez rizika dlhov alebo iných záväzkov.

Prečo si teda vybrať existujúcu spoločnosť? Nová spoločnosť je často obmedzená mnohými spôsobmi. Niektoré zmluvy budú vyžadovať, aby uchádzači mali od svojho založenia určitý počet rokov praxe. Niektoré typy financií nebudú k dispozícii bez histórie spoločnosti. Keď založíte novú spoločnosť, pravdepodobne budete musieť počkať niekoľko rokov, kým budete môcť v niektorých smeroch plne pracovať a podnikať. To sa týka hlavne žiadosti o úver alebo žiadosti o dotácie z fondov EÚ.

Keď si zakúpite spoločnosť s registračným číslom DPH, nemusíte čakať. História spoločnosti prichádza s nákupom. Môžete dokonca použiť svoj vlastný obchodný názov pre svoju firmu. To vám prinesie to najlepšie z oboch strán.

Jednou z najväčších výhod existujúcej spoločnosti s DPH je tá, že môžete takmer okamžite začať podnikať a zamerať sa výlučne na návratnosť investície. Proces založenia a začlenenia novej spoločnosti zahŕňa veľa papierovania a môže sa stať dosť skľučujúcim. Túto možnosť má každý, avšak ak sa nerozumiete zákonom a všetkým predpisom, môže to priniesť problémy. Preto je lepšie obrátiť sa na profesionálov, ktorí vám s týmto pomôžu.

Firmy s DPH sú ideálnym riešením, ak chcete začať podnikať v čo najkratšom čase. Nemusíte si teda prechádzať dlhým procesom založenia a následnej registrácie novej firmy k DPH. Rovnako nemusíte platiť zábezpeku na DPH. Firma s DPH je už riadne zapísaná v obchodnom registri a má pridelené svoje IČO. Medzi veľké pozitíva patrí fakt, že sú očistené o záväzky a pohľadávky a majú plne splatené základné imanie.

Stačí si už len vybrať firmu a začať podnikať v priebehu pár dní.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Umelec namaľoval na hrob generála Franca červenú holubicu
<< predchádzajúci článok
Opel Astra vie byť ostrá.

Ako postupovať pri kúpe firmy s DPH? - diskusné fórum čitateľov