Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. apríla 2012

Al-Kájda väznila Talianku vyše roka, privítali ju i politiciSeveroafrická odnož siete al-Kájda v utorok prepustila taliansku turistku, ktorú uniesla začiatkom minulého roka na juhu Alžírska. Informoval o tom taliansky minister zahraničných vecí Giulio ...Zdieľať
sandra marianiova RÍM 18. apríla (WEBNOVINY) - Severoafrická odnož siete al-Kájda v utorok prepustila taliansku turistku, ktorú uniesla začiatkom minulého roka na juhu Alžírska.


Informoval o tom taliansky minister zahraničných vecí Giulio Terzi, pričom vyjadril vďaku "všetkým, ktorí prispeli k tomuto výsledku".

Päťdesiatštyriročná Sandra Marianiová sa podľa oficiálnych zdrojov v utorok nachádzala na území Burkiny Faso, odkiaľ mala ešte vo večerných hodinách odletieť do Ríma.

Talianku uniesli 2. februára 2011 v alžírskej časti Sahary. Televízny kanál al-Arabíja o niekoľko dní neskôr zverejnil audionahrávku, kde Marianiová lámanou francúzštinou hovorí, že ju zadržiava Al-Kájda v islamskom Magrebe.

Minister zahraničia tvrdí, že rukojemníčku držali v "otrasných podmienkach", samotná Marianiová však po prepustení potvrdila, že je v poriadku. Okrem jej rodiny správu privítali aj členovia talianskeho parlamentu, ktorí na ňu zareagovali potleskom.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obrazom: Posledný let raketoplánu Discovery
<< predchádzajúci článok
Vláda pokračuje vo výmene garnitúr, skončí aj Ivan Mikloš

Al-Kájda väznila Talianku vyše roka, privítali ju i politici - diskusné fórum čitateľov

tá teda mala18.4. 10:13:06