14. septembra 2013

Alexander Slafkovský získal striebro na MS vo vodnom slalome

Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský vybojoval striebornú medailu na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v pražskej Troji. Vo fnále predviedol bezchybnú jazdu s výsledným časom ...

alexander slafkovsky PRAHA 14. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský vybojoval striebornú medailu na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v pražskej Troji.

Vo fnále predviedol bezchybnú jazdu s výsledným časom 103,36. A hoci mu rozhodcovia najprv pridelili dve trestné sekundy, neskôr si uvedomili svoju chybu a vzali ich späť.

Rýchlejší ako 30-ročný rodák z Liptovského Mikuláša bol iba favorizovaný Brit David Florence, ktorému zavesia na krk zlatú medailu. Slafkovský za ním zaostal o 83 stotín sekundy a získal vôbec prvú individuálnu medailu z majstrovstiev sveta vo svojej kariére. Bronz si vybojoval Slovinec Benjamin Savšek.

Druhý slovenský zástupca vo finálovej desiatke Matej Beňuš obsadil 6. miesto, keď sa nevyhol šiestim trestným sekundám. Vo finále singlkanoistov chýbal najskúsenejší z trojice Slovákov Michal Martikán, ktorý neuspel už v semifinále.

Výsledky - majstrovstvá sveta vo vodnom slalome v Prahe:

C1 muži - finále: 1. David Florence (V. Brit.) 102,53 (2), 2. Alexander Slafkovský (SR) 103,36 (0), 3. Benjamin Savšek (Slovin.) 105,79, 4. Sideris Tasiadis (Nem.) 106,47 (2), 5. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 107,39, 6. Matej Beňuš (SR) 110,11 (6).