Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. septembra 2010

Americké bezpilotné lietadlo zabilo 4 militantovPri útoku amerického bezpilotného lietadla v pakistanskej severozápadnej kmeňovej oblasti neďaleko hranice s Afganistanom zahynuli v sobotu štyria militanti, ...Zdieľať
naletyamerika Ilustračné foto

Foto: SITA MIRANŠÁH 4. septembra (WEBNOVINY) - Pri útoku amerického bezpilotného lietadla v pakistanskej severozápadnej kmeňovej oblasti neďaleko hranice s Afganistanom zahynuli v sobotu štyria militanti, informovali úradné zdroje. Terčom útoku sa stala pevnosť militantov v dedine Datta Chel v Severnom Vazíristane, ktorý je známy činnosťou militantov Talibanu a al-Kájdy.

"Bezpilotné lietadlo Spojených štátov vystrelilo rakety na dom, ktorý militanti používali ako svoju pevnosť. Štyria militanti prišli pri útoku o život," uviedol pre tlačovú agentúru AFP nemenovaný predstaviteľ bezpečnosti z mesta Pešávar. Dvaja predstavitelia spravodajskej služby v hlavnom meste Severného Vazíristanu Miranšáh, ktorí si tiež želali zostať v anonymite, taktiež potvrdili útok a počet obetí. Jeden z nich dodal, že jedna z rakiet bezpilotného lietadla zničila tiež dodávku stojacu neďaleko domu.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Langošova tabuľa je uložená, jej osud je neistý
<< predchádzajúci článok
Nad ostrovom Wight sa zrazili dve malé lietadlá