Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. januára 2013

Americký U.S. Steel Corp znížil stratyNajväčší americký výrobca ocele U.S. Steel Corp v poslednom štvrťroku minulého roka evidoval zmenšenie straty, keďže nižšie náklady pomohli vykompenzovať pokles cien jeho produktov. ...Zdieľať
us steel PITTSBURGH 29. januára (WEBNOVINY) - Najväčší americký výrobca ocele U.S. Steel Corp v poslednom štvrťroku minulého roka evidoval zmenšenie straty, keďže nižšie náklady pomohli vykompenzovať pokles cien jeho produktov.


Za október až december firma vykázala čistú stratu 50 mil. USD, čiže 35 centov na akciu. V rovnakom kvartáli predošlého roka bola jej strata v objeme 211 mil. USD čiže 1,46 USD na akciu.

Tržby spoločnosti v štvrtom kvartáli oslabili o 7 % na 4,49 mld. USD. Z podnikania v Európe firma U.S. Steel vykázala prevádzkový zisk 7 mil. USD, pričom v štvrtom kvartáli predchádzajúceho roka to bola strata 89 mil. USD.

Spoločnosť U.S. Steel Košice vznikla prevzatím niekdajšieho hutníckeho kombinátu VSŽ americkou spoločnosťou U.S. Steel Corporation v júni roku 2000. V súčasnosti podnik spolu s dcérskymi spoločnosťami patrí k najväčším výrobcom plochých valcovaných výrobkov v Európe, ktoré dodáva najmä pre automobilový, strojársky a elektrotechnický priemysel.

Hlavnou činnosťou U. S. Steel Košice je výroba ocele, plochých valcovaných výrobkov z ocele, špirálovo zvarovaných rúr a radiátorov. Spolu zamestnáva približne 11 tisíc pracovníkov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel brat bývalého juhoslovanského prezidenta Miloševiča
<< predchádzajúci článok
Na diaľnici horela opancierovaná dodávka s peniazmi