30. januára 2008

Artmedia nedohrala zápas s Ferencvárosom pre násilnosti fanúšikov

Stredajšie prípravné futbalové stretnutie úradujúceho slovenského vicemajstra FC Artmedia Petržalka proti maďarskému prvoligistovi Ferencváros Budapešť narušili hosťujúci fanúšikovia, ktorí ...

BRATISLAVA 30. januára (WENBOVINY) - Stredajšie prípravné futbalové stretnutie úradujúceho slovenského vicemajstra FC Artmedia Petržalka proti maďarskému prvoligistovi Ferencváros Budapešť narušili hosťujúci fanúšikovia, ktorí hádzali na postranných rozhodcov aj niektorých domácich hráčov rôzne predmety. Z tohto dôvodu napokon hlavný arbiter Richard Trutz duel na ihrisku Dunajskej Stredy približne 10 minút pred koncom predčasne ukončil. V tom čase bol stav stretnutia 2:0 pre Artmediu, pričom o presné zásahy zverencov trénerskej dvojice Vladimír Weiss - Michal Hipp sa postarali Ján Kozák a Marián Čišovský. "Prišlo asi 1000 - 1500 priaznivcov Ferencvárosu, ktorí boli vyzbrojení vlajkami a transparentmi, bolo to naozaj veľmi divoké," povedal pre agentúru SITA asistent trénera Petržalčanov Michal Hipp, ktorého slová doplnil aj generálny manažér mužstva spoza bratislavského Starého mosta Petr Kašpar: "Hráči Ferencvárosu za tými našimi evidentne zaostávali a dopúšťali sa mnohých faulov. Aj my sme boli potom trochu nervózni. Napokon to celé vyústilo nechutností." Výsledok stredajšieho prípravného zápasu účastníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/2008: Artmedia Petržalka - Ferencváros Budapešť (Maď.-I. liga) 2:0 (0:0) - hralo sa v Dunajskej Strede, hlavný arbiter Trutz zápas predčasne ukončil 10 minút pred koncom pre násilnosti maďarských fanúšikov Góly Artmedie: J. Kozák, Čišovský Najbližší prípravný duel odohrajú futbalisti Artmedie Petržalka v sobotu 2. februára o 11.00 h so Slovanom Duslo Šaľa (I. liga) na ihrisku Rapidu Bratislava v Prievoze. SITA