16. mája 2009

Artmedia Petržalka remizovala s Duklou Banská Bystrica

Úvodnú "zahrievaciu" desaťminútovku okorenila šanca Salátu, ktorý sa presadil v súboji s brankárom hostí Borošom, no nezakončil presne. V 12. min V. Horváth krásne vysunul opäť Salátu, tutovku ...

BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) - Úvodnú "zahrievaciu" desaťminútovku okorenila šanca Salátu, ktorý sa presadil v súboji s brankárom hostí Borošom, no nezakončil presne. V 12. min V. Horváth krásne vysunul opäť Salátu, tutovku stredopoliara Artmedie však Boroš zlikvidoval. Dovtedy nevýraznej ofenzíve Dukly paradoxne pomohol petržalský stopér Burák, keď opečiatkoval ľavú žrď vlastnej bránky.

Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Gól: 75. Pavol Ďurica - 31. Brašeň, ŽK: 65. Bagayoko, 68. Struhár - 56. Debnár, rozhodovali: Kráľovič - Chládek, Rendko, 326 divákov

Riedko zaplnené Pasienky sa v 31. minúte dočkali aj gólu, a to v domácej sieti. Hučko na ľavej strane vyzvŕtal Bagayoka, jeho center Burák nezachytil a Brašeň zblízka dostal loptu za Kamenára - 0:1. Futbalisti Artmedie zvýšili potom obrátky, Struhárova slabá hlavička však našla iba pripraveného Boroša. V 43. min Poljovka po signále z rohu vystrelil nad Kamenárovu svätyňu. Hneď na začiatku II. polčasu mal na kopačke vyrovnanie Patrik Mráz, ale namieril iba do bočnej siete. V 57. min skončil prudký volej striedajúceho Kóňu nad bránkou Boroša, rovnako "do nebies" strieľal onedlho aj Mráz. Posledný menovaný zakrútil v 73. min priamy kop, ale netrafil medzi žrde. Ďalšia štandardka však už priniesla zaslúžený úspech Artmedie. V 75. min vypálil striedajúci Pavol Ďurica a hoci si brankár Dukly Boroš siahol na loptu, gólu nezabránil - 1:1. V závere sa hráči Artmedie snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, v generálke na stredajšie finále Slovenského pohára v Senci proti Košiciam sa však napokon museli uspokojiť s nerozhodným výsledkom.