Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. júla 2013

Assange chce v austrálskej politike obhajovať záujmy žiadateľov o azylZakladateľ strany WikiLeaks Julian Assange, ktorý sa uchádza o kreslo v hornej komore austrálskeho parlamentu, dnes načrtol svoj politický manifest. Dôležitou súčasťou agendy majú byť žiadatelia o azyl, akým ...Zdieľať
Sydney 25. júla (TASR) - Zakladateľ strany WikiLeaks Julian Assange, ktorý sa uchádza o kreslo v hornej komore austrálskeho parlamentu, dnes načrtol svoj politický manifest. Dôležitou súčasťou agendy majú byť žiadatelia o azyl, akým je aj on sám.

Julian Assange Foto: TASR/AP

Spolustraníkom sa Assange prihovoril video spojením z ekvádorského veľvyslanectva v Londýne, uviedla tlačová agentúra DPA. Austrálčan sa tam uchýlil, aby sa vyhol vydaniu do Švédska, kde ho chcú vypočuť kvôli obvineniam zo sexuálnych deliktov.

Assange povedal, že jedným z prvých krokov strany WikiLeaks v senáte bude snaha, aby sa úplne zverejnili dohody o imigrantoch s Papuou-Novou Guineou, o ktorých austrálska vláda informovala minulý týždeň.

Vláda premiéra Kevina Rudda sa dohodla s Papuou-Novou Guineou, že imigranti, ktorí naozaj patria do kategórie žiadateľov o azyl, sa budú môcť natrvalo usídliť v tejto krajine, susediacej s Indonéziou.

Viac ako 15.000 migrantov, väčšinou z Blízkeho východu, sa tohto roku dostalo cez Indonéziu do Austrálie. Ochrana hraníc sa stala kľúčovou témou volieb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ak sa spojí pravica, na predsedníčku TSK bude kandidovať R. Kaščáková
<< predchádzajúci článok
ACCA a IMA umožní svojim členom vzájomne získavať tituly