Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. marca 2020

Automobilka Ford plánuje obnoviť výrobu do polovice apríla, v skorý reštart USA verí aj TrumpAutomobilka Ford oznámila, že chce obnoviť výrobu v severoamerických montážnych závodoch, ktoré sú zatvorené pre riziko šíreniaZdieľať
15541139_10154635563080049_3949734450399591678_n 676x353 26.3.2020 (Webnoviny.sk) - Automobilka Ford oznámila, že chce obnoviť výrobu v severoamerických montážnych závodoch, ktoré sú zatvorené pre riziko šírenia koronavírusu. Tri automobilky v Detroite prerušili produkciu vo svojich závodoch v Severnej Amerike 19. marca na nátlak odborového zväzu United Auto Workers ( UAW).


Hovorca zväzu Brian Rothenberg vo štvrtok povedal, že UAW oznámenie Fordu posudzuje "veľmi starostlivo a opatrne". Firma Ford vo vyhlásení konštatovala, že uplatní dodatočné bezpečnostné opatrenia na ochranu pracovníkov, ale podrobnosti zverejní neskôr.

Viac o téme: Koronavírus


Automobilka plánuje opäť otvoriť závod v Mexiku 6. apríla a závody v štátoch Kentucky, Ohio a Kansas 14. apríla. Ford chce zároveň opätovne otvoriť závody na výrobu dielcov, aby sa zaručili dodávky pre montážne závody.

Americký prezident Donald Trump v stredu vyjadril nádej, že USA opäť naštartujú pred Veľkou nocou a zvažuje ako zmierniť celoštátne opatrenia zamerané na obmedzenie sociálnych kontaktov. Jeho cieľom je totiž dostať časť zamestnancov naspäť do práce.


Zdroj: Webnoviny.sk - Automobilka Ford plánuje obnoviť výrobu do polovice apríla, v skorý reštart USA verí aj Trump © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Schaeffler na Slovensku redukuje pre koronavírus výrobu, závody v apríli odstaví úplne
<< predchádzajúci článok
Pandémia Covid-19 je sprevádzaná „infodémiou“ od konšpirátorov, vyhlásil štátny tajomník Klus

Automobilka Ford plánuje obnoviť výrobu do polovice apríla, v skorý reštart USA verí aj Trump - diskusné fórum čitateľov