Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. novembra 2019

Baerbocková a Habeck v Nemecku zostávajú spolupredsedami ZelenýchSpolupredsedovia Strany Zelených Robert Habeck (vľavo) a Annalena Baerbocková, fotka z archívu.Zdieľať
Spolupredsedovia Strany Zelených Robert Habeck (vľavo) a Annalena Baerbocková, fotka z archívu. Foto: TASR
Bielefeld 16. novembra (TASR) - Dvojica spolupredsedov nemeckej strany Zelených Annalena Baerbocková a Robert Habeck bola na sobotňajšom zjazde strany v nemeckom meste Bielefeld opätovne zvolená do svojej funkcie. Stranu Zelených tak budú Baerbocková a Habeck viesť aj ďalšie dva roky. Informovala o tom agentúra DPA.


Annalena Baerbocková získala rekordných 97,1 percenta hlasov, zatiaľ čo Roberta Habecka podporilo 90,4 percenta členov strany.

Od januára 2018, keď táto dvojica prevzala vedúce postavenie v strane, si Zelení podľa prieskumov verejnej mienky polepšili o 20 percentuálnych bodov. Zelení zaznamenali výrazný nárast počtu voličských hlasov v krajinských voľbách vo viacerých nemeckých spolkových krajinách, ako aj v májových voľbách do Európskeho parlamentu (20,5 percenta). Takisto významne vzrástol aj počet členov strany.

Habeck zdôraznil, že Zelení už viac nie sú len občianskym hnutím: "Sme politickou silou, ktorá bola poverená utváraním politiky. Vznikli sme pre túto chvíľu, a teraz si to uctíme," povedal. Obaja prízvukovali, že ich úsilím nie je len stanovanie cieľov, ale aj ich naplnenie.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výročné protesty žltých viest prerástli v Paríži do vandalizmu
<< predchádzajúci článok
Organizátori protestu proti Babišovi adresovali tri výzvy opozícii

Baerbocková a Habeck v Nemecku zostávajú spolupredsedami Zelených - diskusné fórum čitateľov