Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. januára 2008

Bártovci vo svojej novej knihe zachytili krásy SlovenskaFotograf a publicista Vladimír Bárta so svojím synom Vladimírom Bártom mladším vydali publikáciu s názvom Slovensko krásne a vzácne.Zdieľať
V deväťdesiatšesťstranovej knihe sa nachádza 160 farebných fotografií najkrajších a najvýznamnejších prírodných, historických a turistických zaujímavostí našej krajiny.

Autori rozdelili svoju novú knihu na 14 kapitol. Čitateľovi predstavia Bratislavu, historické mestá, hrady, zámky a kaštiele, kostoly z kameňa, ale aj unikátne drevené kostolíky na východnom a strednom Slovensku. Bártovci zachytili tiež atmosféru folklórnych festivalov, vyfotografovali prírodné múzeá a rezervácie ľudovej architektúry. V troch kapitolách sa nachádzajú unikátne fotografie našej krajiny, národných parkov a Vysokých Tatier. Na konci knihy venovali priestor snímkam lokalít zaradených do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Všetky slovenské texty, ktoré dopĺňajú fotografie, sú preložené do angličtiny.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Johnny Depp má tajné hobby, rád sa hrá s bábikami
<< predchádzajúci článok
Troška prichádza do českých kín s novou rozprávkou