15. mája 2019

Basketbalisti Interu vyhrali v Prievidzi a vo finále vedú

Hráč Prievidze Miloš Pajovič (vľavo) a hráč Interu Lee Skinner v 2. zápase finále play off SBL BC Prievidza - BK Inter Bratislava, 15. mája 2019 v Prievidzi. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Prievidza 15. mája (TASR) – Basketbalisti Interu Bratislava vyhrali v stredajšom druhom súboji finále play off Slovenskej basketbalovej ligy na palubovke BC Prievidza 83:77 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú už 2:0 na zápasy. Tretie stretnutie je na programe v sobotu 18. mája o 18.00 h v bratislavskej Eurovia aréne.

2. zápas finále play off SBL:

BC Prievidza - BK Inter Bratislava 77:83 (41:43)

Štvrtiny: 19:25, 22:18, 22:21, 14:19, TH: 21/16 – 14/9, fauly: 19 - 25, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Tomašovič, Fuska, Šarišský, 1500 divákov.

Prievidza: Davis 19, Jones 11, Körner 9, Johnson 8, Jašš 5 (Pajovič 15, Glasgow 10)

Inter: Smith 30, Kinney 13, Baťka 12, Skinner 8, Abrhám 3 (Perkovič 8, Bulatovič 4, Mrviš 3, Fusek 2, Kozlík 0)

/stav série: 0:2/

Oproti prvému finálovému zápasu boli na oboch stranách absencie, domáci nemohli počítať s duom Bakič a Kádaši, hosťom chýbal Barač. Inter vykročil do duelu sebavedomo, rýchlo sa ujal vedenia 7:0. Prievidza sa dostala k prvým bodom až po viac ako štyroch minútach, ale vďaka nedisciplinovanosti súpera dokázala zmazať takmer celé manko. V deviatej minúte domáci Glasgow dokonca upravil na 19:20, ale hostia odpovedali päťbodovou šnúrou a prvú štvrtinu vyhrali 25:19. Druhá časť mala takmer identický scenár, keď bolo potrebné, tak Inter sa dokázal výraznejšie bodovo utrhnúť, ale vlastnými chybami držal súpera v zápase. Ten dokázal tesne pred polčasovou prestávkou dokonca vyrovnať na 41:41, ale hosťujúci Fusek poslal svoje družstvo do vedenia 43:41 po prvom polčase.

Druhý polčas priniesol zvýšenú intenzitu, emócie a bojovnosť na oboch stranách. Prievidzi sa podarilo po troch minútach dostať prvýkrát v zápase do vedenia, Davis upravil trojkou na 47:45. Inter sa dostal do novej situácie, zrazu musel on sťahovať manko na rivala. To sa mu úspešne darilo, ale tímy si následne vymieňali tesné vedenie. Pred záverečnou 10-minútovkou napokon vyhrávali hostia tesne 64:63. Prievidza otvorila štvrtú štvrtinu štyrmi bodmi za sebou, ale hostia sa mohli spoľahnúť na produkciu Smitha. Ten dodal hráčom Interu potrebný pokoj, vďaka čomu prišiel z ich strany rozhodujúci náskok. Domáci mali ešte šancu na obrat, ale kľúčové pokusy si nenašli cestu do cieľa. Hostia oproti tomu zvládli koncovku s bravúrou, vďaka čomu získali druhý bod vo finálovej sérii.