17. novembra 2011

Basketbalistky Ružomberka zvíťazili vo Francúzsku

Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok prekvapujúco zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 3. kola Európskeho pohára FIBA 2011/12 v základnej G-skupine pod košmi popredného francúzskeho ...

mbk ruzomberok PARÍŽ 17. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok prekvapujúco zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 3. kola Európskeho pohára FIBA 2011/12 v základnej G-skupine pod košmi popredného francúzskeho tímu Basket Landes 78:68 (36:36). Zverenky Ivana Kurillu nastúpia v najbližšom súboji tejto európskej pohárovej súťaže č. 2 v stredu 23. novembra doma proti srbskému družstvu Partizan Belehrad (17.00).

Výsledok - štvrtok:
Basket Landes (Fr.) - MBK Ružomberok (SR) 68:78 (14:16, 22:20, 22:20, 10:22)

Najviac bodov Landes: Humphreyová 23, Le Gluherová-Canoová 17, Dioufová 9
Zostava a body Ružomberka: Guzmanová 26, Štěpánová 20, Tetemondová 6, Brezániová 4, Lásková 0 (Černáková 8, Anderssonová a Felixová po 7, D. Baburová 0)
TH: 22/14 - 23/17, fauly: 18 - 25, trojky: 2 - 7, 3000 divákov

Ružomberčanky viedli na konci prvej minúty zásluhou piatich bodov Štěpánovej 5:0, avšak domáce rýchlo odpovedali 8-bodovou šnúrou. Od stavu 14:14 odskočili hostky na 14:20, ale v 14. min už opäť viedli domáce 25:24, v 19. min bolo 34:30.

Vyrovnaný súboj pokračoval aj po obrátke. Ešte v 39. min nebolo rozhodnuté, Liptáčky však v závere ubránili dôležitý útok súperiek, samé skórovali a zásluhou úspešných trestných hodov spečatili svoje mimoriadne cenné víťazstvo.

Hlas
Ivan Kurilla (tréner Ružomberka): "Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo na palubovke aktuálne tretieho družstva najvyššej francúzskej súťaže. Domáce navyše nastúpili s novou litovskou akvizíciou Abromaitéovou. O našom úspechu rozhodla zlepšená obrana smerom k lopte, najmä v druhom polčase. Záver bol dramatický. Viedli sme o dva body, ubránili sme útok súperiek a vzápätí sme dali kôš. Dôležité tiež bolo, že sme premieňali šestky a aj vďaka tomu sme si ustrážili víťazstvo."

Druhý štvrtkový zápas v G-skupine:
ŽKK Partizan Galenika Belehrad (Srb.) - Sdent Helions Sion (Švaj.) 75:71 (21:26, 24:10, 13:23, 17:12)