Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2013

Benedikt XVI. sa nevzdal, obhajuje pápeža nuncius GiordanaOdstúpiť neznamená podľa apoštolského nuncia na Slovensku Maria Giordanu vzdať sa. Ako uvádza vo vyhlásení k abdikácii pápeža Benedikta XVI., niekedy práve odstúpenie je znakom pokorného a ...Zdieľať
papez BRATISLAVA 12. februára  - Odstúpiť neznamená podľa apoštolského nuncia na Slovensku Maria Giordanu vzdať sa. Ako uvádza vo vyhlásení k abdikácii pápeža Benedikta XVI., niekedy práve odstúpenie je znakom pokorného a zodpovedného poznania vlastných limitov, najmä keď ide o dobro cirkvi.

„Toto je gesto veľkej odvahy, hlbokej ľudskosti, pokory a zodpovednosti zo strany Svätého Otca,“ napísal nuncius. Podľa neho rozhodnutie Svätého Otca nebolo učinené pod vplyvom žiadnej jeho prípadnej vážnejšej choroby.

„Svätý Otec vo svojom vyhlásení jasne a so všetkou cťou hovorí, že v posledných mesiacoch mu ubudlo telesných i duševných síl a v dôsledku toho už nie sú postačujúce na vykonávanie poslania zvereného mu samotným Kristom. Vo svojom komunikáte to potvrdzuje slovami: k náležitému výkonu Petrovej služby sú potrebné aj telesné i duševné sily, ktorých mi v posledným mesiacoch ubudlo natoľko, že som došiel k istote, že sú na to už nedostačujúce,“ zdôraznil Giordana.


Pápež Benedikt XVI. v pondelok neočakávane oznámil, že 28. februára odstúpi zo svojho postu. Rozhodnutie zdôvodnil vysokým vekom, ktorý mu podľa jeho slov neumožňuje pokračovať v plnení pápežských povinností. 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Príčiny abdikácie pápeža treba hľadať v plnení povinností (12. 2. 2013)
 Pápeža môže vystriedať černoch, šance má Južná Amerika (11. 2. 2013)
 Kardináli pri volení pontifa losujú, lístky spália (11. 2. 2013)
 Prvé reakcie na odstúpenie pápeža Benedikta XVI. (11. 2. 2013)
 Správa o pápežovi je ako blesk z jasného neba (11. 2. 2013)
 Vyhlásenie Benedikta XVI. v plnom znení (11. 2. 2013)
 Naposledy pápež dobrovoľne abdikoval pred vyše 700 rokmi (11. 2. 2013)
 Pápež Benedikt XVI. rezignuje (11. 2. 2013)
 Pápež veriacim požehnal cez Twitter (12. 12. 2012)
 Pápež Benedikt XVI. oslavuje 85. narodeniny (16. 4. 2012)nasledujúci článok >>
Armádna výzbroj stráca kvalitu, vojaci spôsobilosť
<< predchádzajúci článok
Trh s kancelárskymi priestormi sa v závere roka nezmenil