Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

29. januára 2020

Berlínska zoo má nové hviezdy, pandy Pit a Paule zažili premiéru v žiari reflektorov (video)


Tagy: panda Zoo

Malé pandy prezývané Pit a Paule, nové hviezdy berlínskej zoo, mali v stredu svoju prvú verejnú premiéru v žiari reflektorov. Vypustili ich do vnútorného preskleného výbehu, kde lozili a padali, na veľkú ...Zdieľať
germany_zoo_pandas_32577 cc122ae2d1004d4aa2c2b4e4e84088e8 676x445 29.1.2020 (Webnoviny.sk) - Malé pandy prezývané Pit a Paule, nové hviezdy berlínskej zoo, mali v stredu svoju prvú verejnú premiéru v žiari reflektorov. Vypustili ich do vnútorného preskleného výbehu, kde lozili a padali, na veľkú radosť prítomných kamerových tímov. Ošetrovatelia päťmesačným pandám vopred prispôsobili výbeh, aby sa nezranili a vypustili tiež nádrž s vodou, ktorú naplnili mäkkým drevom.


Absolvovali tiež zdravotnú prehliadku a čipovanie. Ich matka Meng Meng na nich pozorne dohliadala a ťahala ich dole z výšok, ktoré sa jej zdali nebezpečné. Návštevníci zoo budú mať prvú možnosť pozrieť si ich na vlastné oči vo štvrtok.

Malé pandy sa oficiálne volajú Meng Siang a Meng Jüan, čo znamená vytúžený sen a splnený sen. Sú to samčekovia a vôbec prvé pandy veľké narodené v Nemecku. Ich matku Meng Meng a jej partnera si berlínska zoo vypožičala v roku 2017 z Číny. Vo voľnej prírode žije v súčasnosti podľa odhadov menej než 2 000 týchto ohrozených zvierat.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Berlínska zoo má nové hviezdy, pandy Pit a Paule zažili premiéru v žiari reflektorov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: panda Zoo
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci zverejnili nové zábery povrchu Slnka, ktoré zaznamenal teleskop na Havaji (video)
<< predchádzajúci článok
Nový riaditeľ Miss Slovensko predstavil finalistky, projektu dávajú nový obal (foto)

Berlínska zoo má nové hviezdy, pandy Pit a Paule zažili premiéru v žiari reflektorov (video) - diskusné fórum čitateľov