Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. júna 2022

Bezpečnostné prostredie Slovenska zažíva najväčšiu zmenu za posledných 30 rokov, uviedla ČaputováPrezidentka SR Zuzana Čaputová upozornila, že Slovensko zažíva najväčšiu zmenu bezpečnostného prostredia za posledných tridsať rokov. Uviedla to vo svojom statuse na ...Zdieľať
bp_6141 676x451 27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová upozornila, že Slovensko zažíva najväčšiu zmenu bezpečnostného prostredia za posledných tridsať rokov. Uviedla to vo svojom statuse na sociálnej sieti po pondelkovom prijatí slovenských veľvyslancov pôsobiacich v rôznych častiach sveta.

Nová realita vplýva na našu bezpečnosť


S diplomatmi diskutovala o realite, ktorú dnes spoločnosť žije, v ktorej pracuje, a ktorá má ovplyvňovať aj jej priority a ciele.

Hlava štátu zhodnotila, že nikdy v slovenskej modernej histórii sa vojna neodohrávala bližšie ako dnes.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAj toto je naša nová realita. Vplýva na naše domáce dianie, našu ekonomickú a sociálnu situáciu, našu bezpečnosť. Musíme ju žiť prakticky vo všetkom, čo ako krajina robíme, a to platí aj pre výkon našej diplomacie. Ide o našu prosperitu, našu bezpečnosť, a bez preháňania, aj o našu budúcnosť,“ ozrejmila.

Prezidentka ocenila prácu diplomatov


Zároveň ocenila, že veľvyslanci tejto novej situácii rozumejú a ukázali, že vedia, kam Slovensko patrí.

Slovensko má v súčasnosti v zahraničí 92 diplomatických zastúpení, z nich 64 veľvyslanectiev, osem misií pri medzinárodných organizáciách, deväť generálnych konzulátov, deväť Slovenských inštitútov, jeden styčný úrad a jeden Slovenský ekonomický a kultúrny úrad. Celkovo má Slovenská republika svoje zastúpenie v 64 krajinách na všetkých kontinentoch.Zdroj: Webnoviny.sk - Bezpečnostné prostredie Slovenska zažíva najväčšiu zmenu za posledných 30 rokov, uviedla Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obžalovaná exšéfka Krajského súdu v Žiline sa vyjadrila k výpovediam svedkov a tvrdí, že sú rozdielne
<< predchádzajúci článok
Väčšina ľudí na Slovensku má strach, že si pri zdražovaní neporadí. Patríte medzi nich?