Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. októbra 2012

Bezpilotné lietadlo, ktoré zostrelil Izrael, poslal LibanonLíder libanonského Hizballáhu Hassan Nasralláh vo štvrtok oznámil, že militantné hnutie poslalo minulý víkend do Izraela bezpilotné lietadlo, ktoré však tamojšia armáda ...Zdieľať
izrael zostrelil bezpilotne lietadlo BEJRÚT 11. októbra (WEBNOVINY) - Líder libanonského Hizballáhu Hassan Nasralláh vo štvrtok oznámil, že militantné hnutie poslalo minulý víkend do Izraela bezpilotné lietadlo, ktoré však tamojšia armáda zostrelila.


Nasralláh v televíznom prejave uviedol, že lietadlo bolo iránskej výroby a zostrelili ho pri jadrovom reaktore v Dimone.

"Stroj letel ponad citlivé zariadenia v južnej Palestíne," povedal Nasralláh. Hizballáh, ktorý viedol s Izraelom v roku 2006 krvavú 33-dňovú vojnu, židovský štát neuznáva.

Izraelská armáda zostrelila v sobotu bezpilotné lietadlo neznámeho pôvodu, ktoré preniklo nad územie Izraela na juhu krajiny.

Prvýkrát ho spozorovali nad Stredozemným morom v oblasti Pásma Gazy a zostrelili asi 56 kilometrov od južných hraníc Izraela s Egyptom a pásmom. Armádny rozhlas informoval, že stroj nebol naložený výbušninami.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demänovka – horská lúka vo fľaši
<< predchádzajúci článok
Petr Nečas potvrdil, že Irak zaujímajú české stíhačky

Bezpilotné lietadlo, ktoré zostrelil Izrael, poslal Libanon - diskusné fórum čitateľov