Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2007

Bielorusko chce predať Venezuele zbrane za miliardu dolárovBielorusko plánuje podpísať niekoľko dohôd o dodávke zbraní Venezuele za vyše miliardu dolárov. V pondelok to povedal šéf bieloruskej Bezpečnostnej rady Viktor Šejman. Uviedol, že zmluvy schválil ...Zdieľať

MINSK 23. júla (WEBNOVINY) - Bielorusko plánuje podpísať niekoľko dohôd o dodávke zbraní Venezuele za vyše miliardu dolárov. V pondelok to povedal šéf bieloruskej Bezpečnostnej rady Viktor Šejman. Uviedol, že zmluvy schválil venezuelský prezident Hugo Chávez, ktorý Bielorusko navštívil minulý mesiac. Kontrakty sa podpíšu v priebehu tohto mesiaca, povedal Šejman bez ďalších podrobností.

Bieloruské zbrojárske podniky vyrábajú obrnené transportéry a armáda krajiny má veľké zásoby stíhačiek a tankov sovietskej výroby. Venezuelský prezident počas nedávnej návštevy Bieloruska vyzval na strategické partnerstvo medzi oboma krajinami, Bielorusko označil za "brata v zbrani" a sťažoval sa na to, že Spojené štáty vyvíjajú na Minsk a Caracas nátlak.

USA a ďalšie demokratické krajiny označujú Bielorusko za poslednú diktatúru v Európe, pretože autoritársky prezident Alexander Lukašenko neľútostne potláča politickú aj názorovú opozíciu a slobodné médiá.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za 24 hodín sa predalo 11 miliónov kópií posledného Pottera
<< predchádzajúci článok
Sofia odmieta nové požiadavky Líbye

Bielorusko chce predať Venezuele zbrane za miliardu dolárov - diskusné fórum čitateľov

Prozíravá ropná politika Latinské Ameriky24.7. 8:54:48