Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. marca 2010

BIN LÁDIN: Popravíme každého zajatého AmeričanaUsáma bin Ládin v najnovšom odkaze varuje, že al-Kájda bude zabíjať Američanov, pokiaľ Spojené štáty popravia údajného strojcu útokov z 11. ...Zdieľať
Usáma bin Ládin

Ilustračné foto SITA/AP
DUBAJ 25. marca ( - Usáma bin Ládin v najnovšom odkaze varuje, že al-Kájda bude zabíjať Američanov, pokiaľ Spojené štáty popravia údajného strojcu útokov z 11. septembra Chálida Šajch Muhammada. Zvukovú nahrávku s údajným hlasom šéfa teroristickej siete odvysielala vo štvrtok televízia al-Džazíra. "Biely dom avizoval želanie nechať popraviť (Chálida Šajcha Muhammada a spoluobvinených). V deň, keď to Spojené štáty urobia, aj my popravíme každého z vás, kto nám padne do rúk," hovorí hlas na nahrávke.

"Váš priateľ v Bielom dome stále kráča v šľapajach tých pred ním v mnohých dôležitých otázkach" vrátane pokračovania vojny v Afganistane a "utláčania našich väzňov, ktorých zadržiavate, počínajúc mudžahedínskym hrdinom Chálidom al-Šajchom Muhammadom," uviedol údajný bin Ládin. Ako uviedol, "americkí politici nás stále utláčajú, predovšetkým podporovaním Izraela, ktorý okupuje Palestínu".

Administratíva amerického prezidenta Baracka Obamu sa má v nadchádzajúcich týždňoch rozhodnúť, či postavia Pakistanca Muhammada a ďalší štyroch údajných organizátorov útokov pred civilný federálny súd, alebo pred súd vojenský. Predbežne začal Muhammada a jeho komplicov vypočúvať vojenský súd v Guantáname už v roku 2008. Pätica čelila obvineniam z 2 973 vrážd, za každú obeť útokov na World Trade Center spred deviatich rokov. V prípade odsúdenia im hrozila poprava. Prezident Obama v máji 2009 požiadal o dočasné pozastavenie procesov v tomto väzení a nariadil začatie nových.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vypaľovanie trávy príliš zamestnáva hasičov
<< predchádzajúci článok
Člen ECB sa obáva novej globálnej finančnej krízy

BIN LÁDIN: Popravíme každého zajatého Američana - diskusné fórum čitateľov