Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. februára 2013

BMW v januári s rekordom, zisk Nissanu vlani klesolPočet predaných automobilov skupiny BMW, do ktorej patria značky BMW, Mini a Rolls-Royce, v januári medziročne stúpol o 9,9 % na 123 276 vozidiel. Skupina tak zaznamenala rekord za mesiac ...Zdieľať
bmw FRANKFURT 8. februára (WEBNOVINY) - Počet predaných automobilov skupiny BMW, do ktorej patria značky BMW, Mini a Rolls-Royce, v januári medziročne stúpol o 9,9 % na 123 276 vozidiel.


Skupina tak zaznamenala rekord za mesiac január. Motorom rastu bol čínsky trh, kde predaj automobilov značiek BMW, Mini a Rolls-Royce minulý mesiac medziročne stúpol o 14,7 % na 30 397 automobilov.

"Našim cieľom je ďalší rast v oblasti celosvetového objemu predaja automobilov skupiny BMW. V roku 2013 chceme dosiahnuť nové historické maximum, a to už tretí rok po sebe,“ povedal šéf značky BMW Ian Robertson.

Predaj automobilov značky BMW celosvetovo v medziročnom porovnaní vzrástol v januári o 11,5 %, kým počet predaných áut Mini medziročne stúpol o 0,6 %. Pre obidve značky je to historicky najlepší januárový výsledok.

Druhá najväčšia japonská automobilka Nissan Motor Co za svoj účtovný tretí kvartál vykázala medziročný pokles čistého zisku o 35 % na 54,1 mld. jenov (JPY). Za dôvod označila slabý dopyt v Európe, Číne a USA. Tento výsledok je mierne lepší, ako očakávali analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpovedali, že čistý zisk automobilky bude iba v sume 51,8 mld. JPY.

Automobilka však vďaka oslabeniu jenu nezmenila svoju prognózu zisku za celý účtovný rok a naďalej odhaduje, že bude na úrovni 320 mld. JPY.

Výrobca áut Nissan v kalendárnom roku 2012 globálne predal 4,94 mil. vozidiel, čo bol rast oproti roku 2011 o 5,8 %. Predaj v Číne, ktorá je najväčším trhom firmy, však za október až december medziročne klesol o 31,3 %. Dôvodom boli protijaponské protesty v Číne, ktoré vypukli v septembri pre územný spor medzi Pekingom a Tokiom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obete Fukušimy sa budú súdiť, chcú odškodnenie
<< predchádzajúci článok
Francúzsko môže prevziať podiel v PSA, tvrdí minister