Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

09. marca 2007

BMW vlani s rekordným ziskom pred zdanením 4,124 mld. eurNajväčší svetový výrobca luxusných automobilov BMW zaznamenal v minulom roku 5-percentný nárast tržieb na 48,9 mld. eur. Zisk spoločnosti pred zdanením dosiahol vlani rekordnú úroveň 4,124 mld. ...Zdieľať

FRANKFURT 9. marca (WEBNOVINY) - Najväčší svetový výrobca luxusných automobilov BMW zaznamenal v minulom roku 5-percentný nárast tržieb na 48,9 mld. eur. Zisk spoločnosti pred zdanením dosiahol vlani rekordnú úroveň 4,124 mld. eur. Nemecká skupina, ktorá okrem značky BMW, vyrába aj Mini a Rolls-Royce uviedla, že za dobré výsledky vďačí veľkému dopytu po novom modeli BMW radu 3, ktorých minulý rok predala vyše 500 tis. kusov. Generálny riaditeľ BMW Norbert Reithofer povedal, že rok 2006 bol najlepším finančným rokom v histórii spoločnosti.

Skupinový zisk za minulý rok, ktorý podporil jednorazový predaj akcií výrobcu leteckých motorov Rolls-Royce vo výške 372 mil. eur, bol v súlade s očakávaniami analytikov. Čistý zisk bavorskej spoločnosti stúpol v sledovanom období o 28 % na 2,874 mld. eur. BMW zároveň ponúkol zvýšenie dividend na 0,7 eur na kmeňovú akciu z úrovne 0,64 eur na akciu. Firma ďalej uviedla, že v tomto roku očakáva opäť rekordnú úroveň tržieb vo všetkých troch divíziách.

SITA, Reuters,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Monika Hilmerová v Rozhovore s nepriateľom hrala bez slov
<< predchádzajúci článok
Forbes: Svetoví boháči sú čoraz bohatší a mladší, nastupujú Rusi a Indovia