24hod.sk    Šport    NHL

08. októbra 2005

Bodovala stará známa

ýborný štart v novom drese je základom úspechu. Týmto heslom sa v novej sezóne NHL riadi útočník NY Rangers Marcel Hossa.

V Mladší syn reprezentačného kormidelníka Františka Hossu zatienil v úvode kanadsko-americkej ligy svojho slávnejšieho brata Mariána. Po prestupe z Montrealu do New Yorku mu to začalo sypať. Presadil sa hneď v prvom prípravnom zápase v novom drese a darí sa mu aj naostro. V otváracom dueli strelil gól do bránky Philadelphie a druhý pridal v stredu v noci proti svojmu bývalému klubu z Montrealu. Hviezdou duelu však bol útočník Canadiens Michael Ryder. Brankára jazdcov Weekesa prekonal dvakrát. Druhý
a rozhodujúci presný zásah realizoval v tretej minúte predĺženia a zabezpečil tak Rangers prvú prehru v novom ročníku súťaže.Na druhý hrací deň boli na programe iba tri stretnutia
a okrem mladšieho Hossu sa  v nich predstavila aj dvojica Slovákov z Los Angeles. Pavol Demitra aj Ľubomír Višňovský opäť bodovali. Trenčiansky rodák Demitra sa presadil gólovo a pridal aj jednu asistenciu. Presný zásah z jeho hokejky zabezpečil kráľom víťazstvo nad Phoenixom 3:2. Už tretí bod za prihrávku si do štatistík pripísal aj Višňovský. Zámorské médiá pozorne sledujú pôsobenie trénera kojotov Wayna Gretzkeho. Už v druhom stretnutí sa dopustil prvej vážnej trénerskej chyby. V úvode štvrtkového súboja sa na ľade objavil krídelník Fredrik Sjöström. Toho pred zápasom vyčiarkli zo zostavy. Tréner Kings spozoroval túto skutočnosť hneď na začiatku stretnutia, ale chcel ju využiť až v prípade strelenia gólu, pri ktorom bude na ľade aj mladý Švéd. Rozhodca by musel gól anulovať. Nasadenie Sjöströma si však všimli štatistici zápasu a na Gretzkeho chybu upozornili dvojicu hlavných rozhodcov. Tí poslali hráča, ktorý nebol na súpiske, do šatne.