20. novembra 2015

Boston zdolal Minnesotu hetrikom Erikssona, Ovečkin prekonal Fiodorova

Hráč Bostonu Bruins Loui Eriksson strieľa gól

Hráč Bostonu Bruins Loui Eriksson strieľa gól Foto: TASR/AP
New York 20. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Minnesotou 4:2 vďaka hetriku Louia Erikssona, ich slovenský kapitán Zdeno Chára odohral takmer 26 minút. Udalosťou noci bol 484. gól Alexandra Ovečkina, ktorého Washington však prehral doma s Dallasom 2:3. Ovečkin ním prekonal ruský rekord Sergeja Fiodorova v počte gólov v prestížnej profilige.

Ruskému kanonierovi sa podarilo streliť 484. gól v 777. zápase, Fiodorov potreboval na 483 gólov 1248 zápasov. Dallas potvrdil, že sa mu proti Capitals darí, keď nad ním vyhral už ôsmy zápas v rade, vrátane piatich duelov vo Washingtone. Fínsky brankár Kari Lehtonen zastavil 33 striel súpera.

New York Rangers prehrali na ľade Tampy Bay 1:2 a ukončili sériu deviatich víťazných zápasov. St. Louis doma zdolalo Buffalo 3:2 po nájazdoch a zaknihovalo siedmu výhru v sérii. O výhre San Jose vo Philadelphii 1:0 rozhodol v predĺžení Melker Karlsson, jeho spoluhráč brankár Martin Jones kryl 34 striel a zapísal si tretí shutout v sezóne.