Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. februára 2006

Britského reportéra zadržali pri infiltrácii do kráľovského palácaReportéra obľúbeného britského denníka Daily Mirror zatkla polícia, keď sa pokúsil za pomoci falošných údajov zamestnať v londýnskej rezidencii kráľovnej Alžbety II., informoval dnes denník Daily Mirror.Zdieľať
       Oddelenie Metropolitnej polície pre ochranu členov kráľovskej rodiny zadržalo 25-ročného novinára v piatok po tom, čo sa zistilo, že v žiadosti o prácu v Buckinghamskom paláci uviedol nepravdivé údaje. Ide už o druhého predstaviteľa tlače, ktorého v priebehu mesiaca zaistili pre rovnaký prečin.

      "Náš reportér vykonával legitímnu novinársku akciu pre Daily Mirror," uvádza sa vo vyhlásení denníka s tým, že "mal za úlohu otestovať aktuálnu úroveň bezpečnostných opatrení pri prijímaní zamestnancov pre kráľovský dvor".
      Novinárku nedeľných novín News of the World polícia odhalila, keď sa pokúšala napodobniť predchádzajúci úspešný "prienik" reportéra Daily Mirroru, ktorý počas dvoch mesiacov v roku 2003 panovníčke servíroval raňajky.
      Buckinghamský palác medzitým bezpečnostné kontroly pri nábore zamestnancov posilnil, čo Daily Mirror - napriek zatknutiu svojho žurnalistu - ocenil ako prospešný výsledok svojho predchádzajúceho "vyšetrovania."
      Polícia však veľmi nadšená nie je a poukazuje na to, že preverovanie pokusov novinárov o infiltráciu do paláca stojí mnoho zbytočne vynaloženej energie a času.
      "Dúfame, že ich to už teraz prestane baviť," vyhlásil nemenovaný policajný predstaviteľ.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britskí poslanci podporili zákaz oslavovania terorizmu
<< predchádzajúci článok
Najväčší krížnik na svete Queen Mary 2 má poškodený motor

Britského reportéra zadržali pri infiltrácii do kráľovského paláca - diskusné fórum čitateľov