22. septembra 2009

Bronz v šprinte na MS v letnom biatlone pre Slováka Matiaška

Hneď v úvodných pretekoch na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v nemeckom Oberhofe získalo Slovensko medailu. Zaslúžil sa o to v rýchlostných pretekoch mužov na 4 km bronzový Miroslav Matiaško. ...

OBERHOF 22. septembra (WEBNOVINY) - Hneď v úvodných pretekoch na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v nemeckom Oberhofe získalo Slovensko medailu. Zaslúžil sa o to v rýchlostných pretekoch mužov na 4 km bronzový Miroslav Matiaško. Obe strelecké položky zvládol bez jedinej chyby a pridal kvalitný bežecký výkon. Bol jedným z dvoch pretekárov, ktorí nemuseli absolvovať ani jeden trestný okruh. Za víťazným Alexejom Katrenkom zaostal o 22,8 s, striebro patrí vynikajúco bežiacemu Ruslanovi Nasirovovi z Uzbekistanu. Pre Slovensko je to prvá medaila od roku 2007. Do desiatky najlepších sa zmestil aj Marek Matiaško, ktorý skončil deviaty. V 56-člennom štartovom poli patrila Matejovi Kazárovi 20. pozícia, Radovan Cienik obsadil 37. priečku.

Z dvojice slovenských juniorov v 43-člennom štartovom poli bol Peter Kazár na 27. mieste. Titul v kategórii juniorov si vybojoval Čech Lukáš Krištejn.

V kategórii žien na trojkilometrovej trati triumfovala Bieloruska Irina Babecká, Slovensko nemalo zastúpenie. Najrýchlejšou juniorkou bola Larisa Nadejevová z Ruska. Slovenka Martina Darmová zaostala za víťazkou o viac ako minútu a obsadila 17. miesto.

V stredu šampionát pokračuje stíhacími pretekmi.