13. marca 2016

Bystrica si podmanila Trenčín, v sérii sa tak ujala vedenia

Na snímke zľava Martin Ďaloga (Zvolen) a Ondrej Mikula (Poprad) v prvom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipsport Ligy HKm Zvolen - HK Poprad 13. marca 2016 vo Zvolene. Foto: TASR/Branislav Račko
Banská Bystrica 13. marca (TASR) - Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica vyhrali v prvom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play off Tipsport Ligy nad HK Dukla Trenčín 3:0 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa ujali vedenia 1:0.

V prvej tretine sa viac vylučovalo než hralo v rovnovážnom počte na ľade. Predovšetkým hostia produkovali tvrdú hru až za hranicu únosnosti a pykali za to. Prvú presilovku využili domáci už v 42 sekunde, keď sa tvrdou strelou presadil z ľavej strany Tománek. V druhej presilovke neuspel Majdan, ale mrzieť ho to nemuselo, pretože skóroval v tretej v rade, keď sa zakončoval pri žrdi z dorážky po predchádzajúcej strele Sandgrena. Až po desiatich minútach sa hra ako tak upokojila a mohli i Trenčania predviesť nejaké hokejové kombinácie. Do šance sa však dostali iba v početnej výhode. Drgoň sa natlačil pred Bacashihuu, neuspel a po ňom z dorážky neposlal puk do bránky ani R. Dlouhý.

V druhej tretine tvrdosti ubudlo a hra mala rýchlejší priebeh. Najprv sa pokúšali dosiahnuť tretí gól Bystričania, no Cháberu nevedeli pokoriť Lunter a v tlaku ani Zigova formácia. V polovičke zápasu sa ocitli v dobrej možnosti pred bránkou hostia. Šišovský s Troligom recept na Bacashihuu nenašli. Na opačnej strane stroskotali pred Cháberom Tománek s Rousselom. V 32. minúte postupoval po ľavej strane dopredu Šišovský, ale gólmana 'baranov' znovu nepokoril. Tešili sa napokon domáci hráči. V 37. minúte predviedol peknú akciu druhý útok. Bast prihral Tománkovi, ktorý ideálne priťukol Majdanovi a ten bez z väčších problémov poslal puk do odkrytej časti bránky.

Na začiatku tretej tretiny mohli pridať štvrtý gól útočníci Zigo a Lamper, trenčiansky brankár bol proti. Postupne sa viac snažili hostia, ale vpredu im to nešlo. Po prečíslení sa ocitol vo vyloženej šanci D. Novák, ani on nepokoril dobrého Bacashihuu. Priestor sa otváral i Bystričanom, čo nevyužil najmä Bast. S pribúdajúcimi minútami Dukla vystupňovala tempo, no v koncovke zlyhali Hlinka, Stümpel a Šišovský. V sérii sa tak ujali vedenia 1:0 na zápasy hokejisti HC '05.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
1. Tománek (Hvila, Majdan), 7. Majdan (Sandgren, Hvila), 37. Majdan (Tománek, Bast). Rozhodovali: J. Konc, M. Novák – Junek, P. Šefčík, vylúčení: 11:11, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, navyše: Gillies 10 minút za údery – Hlinka 10 minút za údery, M. Novák 10 minút za napadnutie hlavy a krku, 2487 divákov