Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. novembra 2019

Celoslovenská súťaž Pre vodu pozná svojich víťazovIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Bratislava 13. novembra (TASR) – Celoslovenská súťaž Pre vodu pozná svojich víťazov. Vo finále, ktoré sa uskutočnilo v stredu v Bratislave, súperilo šesť návrhov mladých odborníkov a školských tímov. Návrhy sa týkali najmä reálnych problémov zadržania alebo využitia zrážkovej vody ako jedného z opatrení predchádzania suchu či povodniam. TASR o tom informovala Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis, organizátora súťaže.


Prvé miesto v otvorenej kategórii získalo architektonické riešenie nábrežia Malej Nitry s historickým vodným mlynom od Miroslava Čibika. Druhé miesto obsadila revitalizácia studničky v Revúcej od Michala Tomlaina. Tretie miesto patrí koncepcii renaturácie toku Trnávka od Tomáša Pozdecha. V kategórii školských tímov sa víťazom stal Park v átriu v Poprade z dielne Stavebnej fakulty Technickej univerzity v Košiciach.

Ambíciou celoslovenskej súťaže je prepájať nadaných mladých s tými, ktorí hľadajú inšpirácie. Súťaž organizuje Nadácia Ekopolis, záštitu prebral minister životného prostredia László Sólymos.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najlepšie weby majú Jaslovské Bohunice, Trenčín a Prešovský kraj
<< predchádzajúci článok
Vývoj revolúcie je možné sledovať v novom projekte SNG Čas-opis 1989

Celoslovenská súťaž Pre vodu pozná svojich víťazov - diskusné fórum čitateľov