15. septembra 2019

Celta Vigo podľahla Granade, Lobotka odohral celý duel

Stanislav Lobotka, archívna snímka.

Stanislav Lobotka, archívna snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj
Madrid 15. septembra (TASR) - Futbalisti Espanyolu Barcelona zvíťazili v nedeľnom stretnutí 4. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Eibaru 2:1. Hostia otočili nepriaznivý stav v rozmedzí dvoch minút, keď najprv vyrovnal v 76. minúte Facundo Ferreyra a tri body zariadil Esteban Granero. Espanyol dosiahol prvý ligový triumf v tejto sezóne, Eibar je stále bez trojbodového zápisu.

Sevilla zvíťazila na pôde Deportiva Alaves 1:0 a s desiatimi bodmi sa vyšvihla na čelo tabuľky. O triumfe Andalúzanov rozhodol v 37. minúte Joan Jordan. Celta Vigo v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom prehrala doma s Granadou 0:2. Galícijčania hrali od 29. minúty s deviatimi mužmi, po červených kartách totiž museli odísť predčasne pod sprchy Jorge Saenz a Fran Beltran.

La Liga - 4. kolo:

Celta Vigo - Granada CF 0:2 (0:1)

Góly: 45+6. Sanchez, 54. Herrera, ČK: 11. Saenz, 29. Beltran (obaja Celta)
/Lobotka odohral za domácich celý zápas/

Deportivo Alaves - FC Sevilla 0:1 (0:1)

Gól: 37. Jordan

Eibar - Espanyol Barcelona
1:2 (0:0)

Góly: 58. Ramis - 76. Ferreyra, 78. Granero, ČK: 90.+1 Naldo (Espanyol) po druhej ŽK