Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. októbra 2009

Ceny pohonných látok v Európskej únii sa výrazne znížiliCeny pohonných látok v krajinách Európskej únie (EÚ) sa v porovnaní s predchádzajúcim týždňom výrazne znížili. Najmä benzíny klesli vo viacerých štátoch o viac ako tri centy za liter. Ani ...Zdieľať
BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Ceny pohonných látok v krajinách Európskej únie (EÚ) sa v porovnaní s predchádzajúcim týždňom výrazne znížili. Najmä benzíny klesli vo viacerých štátoch o viac ako tri centy za liter. Ani zlacňovanie nafty však nebolo zanedbateľné.


Ako ďalej agentúru SITA informoval internetový portál natankuj.sk, ceny benzínov sa posunuli nadol v 21 krajinách. Najviac vo Fínsku (o 0,068 € za liter) a v Belgicku (o 0,056 € za liter).
Nafta zlacnela v 20 štátoch, najvýraznejšie vo Švédsku (o 0,037 € za liter) a v Belgicku (o 0,030 € za liter).

Slovensko sa opäť zaradilo na 17. miesto v rebríčku najnižších cien benzínov v rámci únie. Pred týždňom sme boli na 16. priečke. Nafta nás naďalej drží na predposlednej pozícii.
V porovnaní s okolitými krajinami, ktoré sú súčasťou únie, máme najdrahšie pohonné látky. V rebríčku najnižších cien benzínov bez daní sme znovu klesli, tentoraz z 22. miesta na 25.
priečku. Aj v rebríčku cien nafty bez daní sme išli dolu, znovu o dve miesta na 17 pozíciu.

V porovnaní s priemerom únie sú benzíny na Slovensku na tej istej úrovni. Nafta je naďalej nad priemerom únie, o takmer desať centov za liter. Ceny benzínov bez daní sa pohybujú
nad priemerom únie o štyri a pol centu za liter, nafta bez daní je o 1,3 centu za liter nad úrovňou priemeru únie.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hagyari ohlásil kandidatúru na prešovského župana
<< predchádzajúci článok
Bratislava sa stane centrom svetovej bezpečnostnej diskusie