Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. júna 2012

Česi odmietajú spoločný bankový dohľad Európskej únieČeská republika je proti posilneniu paneurópskeho bankového dohľadu, ktorý navrhuje Európska komisia (EK). Český premiér Petr Nečas pre štvrtkové vydanie denníka Hospodářské noviny ...Zdieľať
necas barroso PRAHA 7. júna (WEBNOVINY) - Česká republika je proti posilneniu paneurópskeho bankového dohľadu, ktorý navrhuje Európska komisia (EK).


Český premiér Petr Nečas pre štvrtkové vydanie denníka Hospodářské noviny povedal, že regulačné úrady by sa mali ponechať na národnej úrovni.

"Sme presvedčení, že vysoko kvalitný dohľad Českej národnej banky by sa nemal zmierniť v rámci nejakého paneurópskeho dohľadu," povedal Nečas.

Viceguvernér českej centrálnej banky Vladimír Tomšík uviedol, že je proti morálnemu hazardu v bankovom sektore a vytvoreniu nevhodného spojenia medzi zodpovednosťou regulačných úradov na národnej úrovni.

"Som presvedčený, že paneurópsky fond poistenia vkladov je tiež neakceptovateľný, pretože nie je možné, aby iné krajiny platili za chyby individuálnych bánk alebo úradov dohľadu," povedal Tomšík v televíznom rozhovore, ktorého prepis na svojej internetovej stránke zverejnila česká centrálna banka.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Expolicajt dostal za upálenie soka 25 rokov, trest je mierny
<< predchádzajúci článok
Po Milanovi Ftáčnikovi si platovo prilepší aj Richard Raši