Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júla 2013

Česká prokuratúra požiadala snemovňu o vydanie Petra NečasaČeská prokuratúra požiadala v pondelok Poslaneckú snemovňu o vydanie expremiéra Petra Nečasa. Predsedníčka snemovne Miroslava Němcová podľa vlastných slov už posunula žiadosť mandátovému ...Zdieľať
necas PRAHA 8. júla (WEBNOVINY) - Česká prokuratúra požiadala v pondelok Poslaneckú snemovňu o vydanie expremiéra Petra Nečasa.


Predsedníčka snemovne Miroslava Němcová podľa vlastných slov už posunula žiadosť mandátovému a imunitnému výboru, ktorý rozhodne, či Nečasove vydanie odporučí.

Snemovňa bude o tejto veci rozhodovať na svojej nasledujúcej schôdzi, ktorá je plánovaná na 17. septembra. Podľa Nemcovej je však možné, že poslanci sa zídu aj na mimoriadnom zasadaní ešte počas letných prázdnin.

Nečas rezignoval na post premiéra v júni v súvislosti so zadržaním šéfky jeho úrady Jany Nagyovej. Podľa polície nechala prostredníctvom vojenského spravodajstva sledovať troch ľudí, medzi nimi aj manželku premiéra Radku Nečasovú, pričom dôvod mal byť čisto súkromný.

Okrem zneužitia právomocí je Nečasova pravá ruka obvinená aj z podplácania. Toto obvinenie súvisí s exposlancami a niekdajšími rebelmi ODS Petrom Tluchořom a Marekom Šnajdrom, ktorí minulý rok výmenou za lukratívne funkcie podržali vládu.

Polícia v týchto kauzách stíha sedem ľudí, z toho šiesti sú vo väzbe.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za vystúpenia na Devíne dostali umelci tisícové odmeny
<< predchádzajúci článok
Slovensko sa prezentuje spotmi na viedenskom letisku

Česká prokuratúra požiadala snemovňu o vydanie Petra Nečasa - diskusné fórum čitateľov