03. mája 2007

Česko prekvapujúco prehralo s Nemeckom 2:0

Až štvrtkové stretnutie kvalifikačnej F-skupiny na 71. majstrovstvách sveta v hokeji v Moskve medzi Českom a Nemeckom prinieslo prvé veľké prekvapenie, keď Nemci vyhrali dôležitý duel 2:0. ...

MOSKVA 3. mája (WEBNOVINY) - Až štvrtkové stretnutie kvalifikačnej F-skupiny na 71. majstrovstvách sveta v hokeji v Moskve medzi Českom a Nemeckom prinieslo prvé veľké prekvapenie, keď Nemci vyhrali dôležitý duel 2:0. Zverenci trénera Uweho Kruppa v úvode duelu dokonale zaskočili svojho súpera a prvú tretinu nielenže vyhrali v počte streleckých pokusov, ale zásluhou presného zásahu Michael Hackerta desať sekúnd pred prvou sirénou odchádzali do šatní s jednogólovým náskokom. Nemci počas celého duelu výborne bránili a Čechov do súvislejšieho tlaku nepustili. Prostredná časť hry bola veľmi chudobná, keď okrem šiestich dvojminútových trestov mali možnosť diváci vidieť celkovo iba desať striel, po piatich na oboch stranách. Keď sa Česko chystalo na záverečnú "totálnu" ofenzívu v snahe vyrovnať stav a vynútiť si predĺženie, prekonal Čechmánka v "klietke" najbližšieho súpera Slovákov Michael Wolf. Potvrdil tak prekvapujúce víťazstvo Nemecka, ktoré získalo reálnu šancu na postup do štvrťfinále.