03. mája 2007

V skupine F prehry Slovenska a Česka

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo štvrtkovom úvodnom zápase F-skupiny na majstrovstvách sveta na predmestí Moskvy v Mytišči s výberom USA 2:4. Slovensko neuspelo v priebehu 20 hodín proti ...

MOSKVA 3. mája (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo štvrtkovom úvodnom zápase F-skupiny na majstrovstvách sveta na predmestí Moskvy v Mytišči s výberom USA 2:4. Slovensko neuspelo v priebehu 20 hodín proti druhému zámorskému tímu, keď o deň skôr podľahlo Kanade 4:5. V tabuľke kvalifikačnej F-skupiny majú Slováci na svojom konte 3 body. Najbližšie sa zverenci Júliusa Šuplera predstavia v sobotu 5. mája o 20.15 h miestneho času (18.15 SELČ) proti Česku.

Slováci v zápase s USA po góloch Hutchinsona a Backesa v prvej dvadsaťminútovke prehrávali už 0:2, Zdeno Chára potom znížil na rozdiel gólu. V druhej časti hry sa však unaveným dojmom pôsobiaci slovenskí hokejisti k ničomu nedostali. Naopak súper zásluhou Kessela a Bochenského zvýšil svoje vedenie až na 4:1. V tretej časti hry už dokázal výsledok len korigovať Marián Gáborík.
V druhom štvrtkovom stretnutí F-skupiny prišla prekvapujúca prehra Česka s Nemeckom 0:2. Zverenci trénera Uweho Kruppa v úvode duelu dokonale zaskočili svojho súpera a prvú tretinu nielenže vyhrali v počte streleckých pokusov, ale zásluhou presného zásahu Michael Hackerta desať sekúnd pred prvou sirénou odchádzali do šatní s jednogólovým náskokom. Nemci počas celého duelu výborne bránili a Čechov do súvislejšieho tlaku nepustili. Prostredná časť hry bola veľmi chudobná, keď okrem šiestich dvojminútových trestov mali možnosť diváci vidieť celkovo iba desať striel, po piatich na oboch stranách. Keď sa Česko chystalo na záverečnú "totálnu" ofenzívu v snahe vyrovnať stav a vynútiť si predĺženie, prekonal Čechmánka v "klietke" najbližšieho súpera Slovákov Michael Wolf. Potvrdil tak prekvapujúce víťazstvo Nemecka, ktoré získalo reálnu šancu na postup do štvrťfinále.