Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júla 2013

Český premiér Rusnok oznámi meno nového ministra financiíDezignovaný český premiér Jiří Rusnok v pondelok predstaví meno nového ministra financií, nástupcu Miroslava Kalouska, ktorý bol súčasťou končiacej vlády rezignovaného premiéra Petra Nečasa. ...Zdieľať
zeman rusnok PRAHA 8. júla (WEBNOVINY) - Dezignovaný český premiér Jiří Rusnok v pondelok predstaví meno nového ministra financií, nástupcu Miroslava Kalouska, ktorý bol súčasťou končiacej vlády rezignovaného premiéra Petra Nečasa.


Novým šéfom rezortu financií by sa mal stať expremiér a neúspešný kandidát na českého prezidenta Jiří Fischer.

V pondelok by mal o veci rokovať priamo s Rusnokom. Fischer v januári prekvapujúco nepostúpil z prvého kola prezidentských volieb a prezidentom sa nakoniec stal Miloš Zeman.

Ten by mal novú, úradnícku vládu vymenovať budúci týždeň. Rusnok následne bude mať 30 dní na požiadanie o dôveru parlamentu.

Zeman sa pre dvoma týždňami rozhodol vymenovať za nového premiéra exministra financií a svojho súčasného poradcu Jiřího Rusnoka. Odmietol tak návrh vládnej ODS, ktorá po rezignácii premiéra Nečas navrhla do funkcie Miroslavu Němcovú. Nepozdával sa mu ani návrh opozície, ktorá žiadala predčasné voľby. Podľa Zemana je vláda odborníkov garanciou, aby sa škandály okolo šéfky kancelárie bývalého premiéra Petra Nečasa vyšetrili.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brusel chce v Alžírsku vyrábať solárnu energiu pre Európu
<< predchádzajúci článok
Premiér Fico na Devíne hovoril o starých Slovákoch

Český premiér Rusnok oznámi meno nového ministra financií - diskusné fórum čitateľov