Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. mája 2013

Cestári v Trenčíne dostali novú techniku za vyše milión eurTRENČÍN 29. mája (WEBNOVINY) – Správe ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja pribudlo šesť nových špeciálnych vozidiel za 1,450 mil. eur. Využijú ich už počas leta, keď poslúžia na opravy výtlkov. V Stredu autá ...Zdieľať
cestari v trencine dostali novu tech TRENČÍN 29. mája (WEBNOVINY) – Správe ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja pribudlo šesť nových špeciálnych vozidiel za 1,450 mil. eur.


Využijú ich už počas leta, keď poslúžia na opravy výtlkov. V Stredu autá slávnostne odovzdal do užívania trenčiansky župan Pavol Sedláček. „Verím, že to prispeje k bezpečnej prevádzke, lebo ako sa v poslednej dobe ukazuje, extrémy počasia vyžadujú extrémne nasadenie," povedal Sedláček.

Šesť nových vozidiel poslúži Správe ciest aj v zime. Majú vymeniteľné čelné aj zadné nadstavby, ich súčasťou sú taktiež odhŕňacie radlice. Počas zimnej sezóny poslúžia na posyp ciest, na korbe dokážu odviezť šesť metrov kubických materiálu. V lete zase novú techniku využijú na opravy ciest.

„Vďaka predošlej súťaži, kde sa nám podarilo vysúťažiť veľmi dobrú cenu, bol možný dodatočný nákup k 11 posýpačom ďalších šesť, čím sme ukončili takú kompletnú inováciu strojového parku," povedal trenčiansky župan. Techniku rozdelia rovnomerne medzi jednotlivé strediská v rámci celého kraja, aby dokázali cestári čo najrýchlejšie zasiahnuť.

Obrazom: Cestári dostali novú cestnú techniku za 1,450 mil. eur


Trenčiansky samosprávny kraj má vo vlastníctve 1 488,812 km ciest II. a III. triedy, z toho je 349,369 km ciest II. triedy a 1 139,443 km ciest III. triedy. Na nich sa nachádza 641 mostných objektov. Na správu a údržbu ciest II. a III. tried Trenčiansky samosprávny kraj zriadil organizáciu Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorá v súčasnosti pôsobí ako príspevková organizácia so strediskami v Trenčíne, Prievidzi a Považskej Bystrici. Vo svojej správe má takmer 70 posýpacích vozidiel.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kauza vojnových hrobov v Nových Zámkov sa rieši, tvrdia Česi
<< predchádzajúci článok
Veriaci si pripomenú výročie vysviacky arcibiskupa Bezáka