26. apríla 2008

Chelsea v šlágri zdolala Manchester, boj o titul anglický vyrovnaný

V šlágri 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže zdolala FC Chelsea na vlastnom trávniku Manchester United 2:1 (1:0) a dve kolá pred koncom Premier League je stav na čele tabuľky vyrovnaný. Obaja ...

LONDÝN 26. apríla (WEBNOVINY) - V šlágri 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže zdolala FC Chelsea na vlastnom trávniku Manchester United 2:1 (1:0) a dve kolá pred koncom Premier League je stav na čele tabuľky vyrovnaný. Obaja sobotňajší súperi totiž majú na konte 81 bodov a o držiteľovi majstrovského pohára sa možno rozhodne až v poslednom zápase sezóny. Manchester, ktorý mal pred sobotňajším duelom na Stamford Bridge trojbodový náskok, sa udržal na čele ligovej tabuľky zásluhou lepšieho skóre (United +53, Chelsea +37). Skóre zápasu otváral v poslednej minúte I. polčasu hlavou nemecký stredopoliar v drese "The Blues" Michael Ballack, ktorý zužitkoval center Didiera Drogbu a strelou do protipohybu Edwina van der Sara nedal hosťujúcemu gólmanovi najmenšiu šancu. V 57. min vyrovnal na 1:1 kanonier "červených diablov" Wayne Rooney, ktorý využil nepochopiteľný skrat dvojice portugalských zadákov FC Chelsea Paola Ferreiru a Ricarda Carvalha. O víťazstve domáceho mužstva rozhodol v 86. min premeneným pokutovým kopom opäť Michael Ballack. V nadstavenom čase vyvinuli hráči United enormný tlak, domáci Ševčenko a Ashley Cole dokonca dvakrát zastúpili Petra Čecha na bránkovej čiare, na vyrovnanie im to však nestačilo. Chelsea čaká 5. mája zápas s Newcastle United vonku a 11. mája uzavrie svoje pôsobenie v aktuálnej ligovej sezóne domácim zápasom s Boltonom Wanderers. Manchester United privíta na vlastnom štadióne 3. mája West Ham United a 11. mája Wigan Athletics. Na obe mužstvá čakajú ešte na budúci týždeň odvetné zápasy v semifinále Ligy majstrov - United privíta FC Barcelona a Chelsea si rovnako doma zmeria sily s Liverpoolom. FC Chelsea - Manchester United 1:1 (1:0) Gól: 45. a 86. Ballack (druhý z 11 m) - 57. Rooney, rozhodoval: Wiley (V. Brit.), 41 828 divákov