27. mája 2014

Chicago s Hossom a Handzušom je na pokraji vypadnutia, Gáborík dal gól

Marián Gáborík atakovaný obrancom z Chicaga Brentom Seabrookom skóruje.

Marián Gáborík atakovaný obrancom z Chicaga Brentom Seabrookom skóruje. Foto: TASR/AP
Los Angeles 27. mája (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings sú už len jeden krok od postupu do finále Stanleyho pohára, keď vo štvrtom finálovom súboji play off Západnej konferencie NHL zvíťazili v Staples Center nad Chicagom 5:2 aj vďaka gólu slovenského útočníka Mariána Gáboríka. V sérii na štyri víťazné zápasy vedú už 3:1, zápas číslo 5 je na programe v noci na štvrtok.

Duel dvoch posledných šampiónov rozhodli Kings v prvej tretine, v ktorej dali tri góly. V 12. minúte na 2:0 zvýšil práve Gáborík, keď Anže Kopitar vybojoval v útočnej tretine puk, nahodil ho pred bránku, kde Slovák pohotovo usmernil puk do siete. Pre Gáboríka to bol už desiaty presný zásah v play off. V drese hostí sa nepresadili ďalší dvaja Slováci - Michal Handzuš odohral štyri a pol minúty, Marián Hossa vyše 17, no zapísal si dva mínusové body.