10. septembra 2007

Chodec Tichý na MS veteránov k bronzu pridal striebro

Slovenský reprezentant v chôdzi a bývalý dvojnásobný olympionik Peter Tichý pridal na veteránskych majstrovstvách sveta v atletike v talianskom Riccione k štvrtkovému bronzu z chodeckej päťky na ...

RICCIONE 10. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v chôdzi a bývalý dvojnásobný olympionik Peter Tichý pridal na veteránskych majstrovstvách sveta v atletike v talianskom Riccione k štvrtkovému bronzu z chodeckej päťky na dráhe (vo vekovej kategórii od 35 do 39 rokov) v pondelok aj striebornú medailu v chôdzi na 10 km na okruhu. Titul získal podobne ako na polovičnej trati Juan Porras zo Španielska (45:13 min), keď Tichého pri tohtoročnom štvrtom vzájomnom súboji zdolal o 22 s (45:35). Tretí skončil Bachisio Faedda z Talianska (46:55). Ďalší z dvojice slovenských chodcov Eduard Straka skončil v početnej konkurencii vo vekovej kategórii nad 60 rokov výkonom 57:25 min na 10. mieste.
Na dvojkilometrovom chodeckom okruhu pri morskej pláži sa v teplom počasí predstavilo v dvadsiatich piatich vekových kategóriách takmer 600 súťažiacich. Chodecké súťaže na tohtoročnom svetovom atletickom šampionáte veteránov zavŕšia súboje na 20 km, ktoré sú v programe majstrovstiev v piatok 14. septembra.