13. apríla 2008

Cibulková tesne prehrala prvý set vo finále proti Šarapovovej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala prvý set nedeľňajšieho finále dvojhry na turnaji WTA Tour Bausch & Lomb Championships v Amelia Island na Floride (Tier II, dotácia 600 000 USD, zelená ...

AMELIA ISLAND 13. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala prvý set nedeľňajšieho finále dvojhry na turnaji WTA Tour Bausch & Lomb Championships v Amelia Island na Floride (Tier II, dotácia 600 000 USD, zelená antuka) s najvyššie nasadenou Ruskou Mariou Šarapovovou za 73 minút 6:7 (7). Cibulková hneď v úvodnom geme stratila svoje podanie. Neskôr dokázala obrátiť vývoj z 1:3 na 4:3, ale v ôsmej hre nepremenila brejkbal a vzápätí si neudržala servis. Favorizovaná trojnásobná grandslamová šampiónka a niekdajšia jednotka svetového rebríčka Šarapovová za stavu 5:4 nezvládla podávanie na zisk vstupnej časti, ale v tajbrejku osvedčila svoje jednoznačne väčšie skúsenosti, vymanila sa zo skóre 1:3 i 2:4 a využila tretí setbal. Dvojhra - finále - priebežne: Dominika Cibulková (SR) - Maria Šarapovová (1-Rus.) 6:7 (7) po I. sete za 73 minút SITA