11. februára 2011

Cibulkovej v Paríži stop vo štvrťfinále

Ani tretie tohtoročné štvťfinále na hlavnom ženskom tenisovom okruhu WTA nepremenila slovenská tenistka Dominika Cibulková na postup do semifinále. Cibulková nasadená ...

bez nazvu Dominika CibulkováFoto: SITA/APPARÍŽ 11. februára (WEBNOVINY) - Ani tretie tohtoročné štvťfinále na hlavnom ženskom tenisovom okruhu WTA nepremenila slovenská tenistka Dominika Cibulková na postup do semifinále. Cibulková nasadená ako ôsma podľahla v záverečnom piatkovom štvrťfinálovom súboji dvojhry na turnaji WTA Open Gaz de France Suez v Paríži (Premier, dotácia 618 000 USD, tvrdý povrch Greenset v hale) trojke tohto podujatia Estónke Kaie Kanepiovej za 115 minút 2:6, 6:2, 2:6. Víťazka účinne podávala. Dvanásťkrát zahrala eso a premenila päť z desiatich brejkových príležitostí. Rebríčkovo najvyššie postavená Slovenka si z Paríža odnáša prémiu 15 675 USD a 120 bodov do rebríčka WTA.

Dvadsaťjedenročná Cibulková (27. v renkingu WTA) držala s 25-ročnou Estónkou (17.) v prvom sete krok do stavu 2:2. Odvtedy si už nepripísala ani gem. V druhom sete sa Cibulková vstupným potvrdeným brejkom ujala vedenia 2:0. Neskôr za stavu 4:2 pridala slovenská hráčka ešte jeden získaný servis svojej protivníčky a napokon set získala rovnakým rozdielom ako stratila ten prvý - 6:2. V rozhodujúcom dejstve viedla Cibulková v úvode po získanom podaní súperky 1:0, ale vzápätí už prehrávala 1:2 a dokonca 1:4. Tento náskok bol už rozhodujúci a napokon sa set skončil opäť 6:2, ale tentoraz v prospech Kanepiovej.

Zverenkyňa Željka Krajana Cibulková bola tretíkrát vo štvrťfinále dvojhry na podujatí okruhu WTA v aktuálnej sezóne. Predtým sa jej to podarilo dvakrát na južnej pologuli počas austrálskeho turné - v Brisbane a Sydney. Medzitým pridala aj 3. kolo na Australian Open v Melbourne.