Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. mája 2022

Čína nebude hostiť majstrovstvá vo futbale ani Ázijský pohár 2023, dôvodom je koronavírusČína nebude dejiskom Majstrovstiev Ázie vo futbale v roku 2023. Najľudnatejšia krajina sveta zrušila organizovanie šampionátu, ktorý sa koná každé štyri roky. "Je to veľmi náročné, ale nevyhnutné ...Zdieľať
gettyimages 649122348 676x451 14.5.2022 (Webnoviny.sk) - Čína nebude dejiskom Majstrovstiev Ázie vo futbale v roku 2023. Najľudnatejšia krajina sveta zrušila organizovanie šampionátu, ktorý sa koná každé štyri roky. "Je to veľmi náročné, ale nevyhnutné rozhodnutie, ktoré je v spoločnom záujme všetkých účastníkov podujatia," vyhlásila Ázijská futbalová konfederácia (AFC), ktorá pochválila čínskych futbalových funkcionárov za rozumný krok vzhľadom na stále vysoký počet prípadov ochorenia COVID-19 v krajine.


Turnaj známy aj ako Ázijský pohár sa mal konať od 16. júna do 16. júla v desiatich čínskych mestách a malo sa ho zúčastniť 24 reprezentácií. Obhajcom prvenstva je Katar, ktorý v roku 2019 zdolal vo finále Japonsko 3:1.

Organizátor tohtoročných MS vo futbale je jedným z adeptov na zastúpenie Číny. Okrem neho sa uchádzajú o usporiadanie ázijského futbalového šampionátu aj Saudská Arábia, Irán a India. AFC zatiaľ neoznámila náhradné dejisko turnaja pre rok 2023.

Čína už musela pre pandémiu koronavírusu odmietnuť organizáciu Ázijských hier v septembri 2022 a aj ďalších medzinárodných súťaží po celej krajine. Podarilo sa jej síce úspešne zorganizovať ZOH v Pekingu začiatkom tohto roka, ale len pri dodržaní veľmi prísnych opatrení, takmer bez fanúšikov na športoviskách a s povinnou karanténou pre športovcov aj zástupcov všetkých zúčastnených štátov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čína nebude hostiť majstrovstvá vo futbale ani Ázijský pohár 2023, dôvodom je koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fehérváry posilní Slovensko na MS vo Fínsku, skončila mu sezóna v NHL po vyradení Washington Capitals
<< predchádzajúci článok
Nemci nebudú podľa Kontšeka v MS jednoduchým súperom, Slováci si musia dávať veľký pozor na niekoľko vecí