Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. decembra 2020

Čína sa za vyšetrovanie pôvodu koronavírusu mstí Austrálii, uvalila ďalšie clá na dovážané vínaČínska vláda uvalila ďalšie clá na austrálske víno, čím vystupňovala diplomatický konflikt súvisiaci s pandémiou koronavírusu, teritoriálnymi spormi ...Zdieľať
vino 676x451 10.12.2020 (Webnoviny.sk) - Čínska vláda uvalila ďalšie clá na austrálske víno, čím vystupňovala diplomatický konflikt súvisiaci s pandémiou koronavírusu, teritoriálnymi spormi a ďalšími citlivými otázkami.


Čína, ktorá je najväčším exportným trhom Austrálie, už skôr vytvorila prekážky pre dovoz austrálskeho vína, jačmeňa, hovädzieho mäsa a ďalších tovarov po tom, ako austrálska vláda vyjadrila podporu vyšetrovaniu pôvodu pandémie koronavírusu.


Čínske ministerstvo obchodu vo štvrtok uviedlo, že prešetrovanie, ktoré sa začalo v auguste, dospelo k záveru, že Austrália nesprávne subvencuje export vína, čím poškodzuje čínskych výrobcov. Ministerstvo uviedlo, že importéri budú musieť od piatka platiť depozit vo výške 6,3 až 6,4 percenta. Je to pritom nad rámec viac ako 200-percentných už skôr uvalených ciel na austrálske víno.

Peking čoraz viac využíva prístup na svoj trh ako nástroj na získanie ústupkov zo strany susedov a na zvýšenie strategického vplyvu. Čínskych lídrov nahnevalo austrálske rozhodnutie pripojiť sa k ázijským vládam a USA pri namietaní voči čínskym nárokom na väčšinu Juhočínskeho mora, ktoré je jednou z najrušnejších obchodných ciest na svete.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čína sa za vyšetrovanie pôvodu koronavírusu mstí Austrálii, uvalila ďalšie clá na dovážané vína © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík predstavil Kilečko 2, obsahuje 469 opatrení na zlepšenie podnikania (video)
<< predchádzajúci článok
Legalsummit (nielen) o reforme justície: Témou dňa bude aj inováciami budovaný právny štát

Čína sa za vyšetrovanie pôvodu koronavírusu mstí Austrálii, uvalila ďalšie clá na dovážané vína - diskusné fórum čitateľov