Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. augusta 2022

Čína uvalila sankcie na Pelosiovú pre návštevu Taiwanu, vzťahujú sa aj na jej najbližšiu rodinu


Tagy: Sankcie

Čína oznámila uvalenie sankcií na predsedníčku Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiovú pre jej tohtotýždňovú cestu na Taiwan. Čínske ministerstvo ...Zdieľať
japan_asia_pelosi_45355 e2e1ea6200114387bad82bac0b5adc22 676x451 5.8.2022 (Webnoviny.sk) - Čína oznámila uvalenie sankcií na predsedníčku Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiovú pre jej tohtotýždňovú cestu na Taiwan. Čínske ministerstvo zahraničia v piatok vyhlásilo, že politička nebrala ohľad na obavy Číny a rázny nesúhlas s jej „provokatívnou“ návštevou ostrova, ktorá podkopáva suverenitu a teritoriálnu integritu Číny. Bližšie nešpecifikované sankcie sa týkajú aj najbližšej rodiny.


Taiwan a Čína sa rozdelili počas občianskej vojny v roku 1949. Peking si však naďalej nárokuje Taiwan ako súčasť svojho územia a je proti tomu, aby mal svoje vlastné vzťahy so zahraničnými vládami.

Čína po návšteve Pelosiovej zaviedla obmedzenia obchodu s Taiwanom a vo štvrtok začala vojenské cvičenia v jeho blízkosti. Na manévroch, počas ktorých už odpálili aj balistické strely, sa podľa Pekingu zúčastňuje viac ako 100 bojových lietadiel a 10 vojnových lodí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čína uvalila sankcie na Pelosiovú pre návštevu Taiwanu, vzťahujú sa aj na jej najbližšiu rodinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Sankcie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič naložil Sulíkovi a dal mu niekoľko rád, zverejnil aj SMS správu o vyprevadení Kollára
<< predchádzajúci článok
Remišová vníma české predsedníctvo v EÚ a slovenské vo V4 ako príležitosť posilniť partnerstvo v boji proti klimatickým zmenám