Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2019

Čína vyslovila znepokojenie nad zatknutím svojho občana v PoľskuČína vyjadrila v piatok vážne znepokojenie nad zadržaním svojho občana, ktorý je v Poľsku podozrivý zo špionáže. Informovala o tom agentúra AFP.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Peking 11. januára (TASR) - Čína vyjadrila v piatok vážne znepokojenie nad zadržaním svojho občana, ktorý je v Poľsku podozrivý zo špionáže. Informovala o tom agentúra AFP.


O zadržaní čínskeho občana, ktorého identifikovali ako riaditeľa poľskej pobočky čínskeho telekomunikačného koncernu Huawei, informovali poľské médiá v piatok. Okrem neho zatkla poľská civilná kontrarozviedka (ABW) aj jedného zo svojich bývalých príslušníkov, ktorý v súčasnosti pracoval pre telekomunikačnú spoločnosť Orange.

"Čína je tým veľmi znepokojená. Požadujeme, aby príslušné krajiny riešili príslušné prípady v súlade so zákonom a s plnou vážnosťou bránili zákonné práva a záujmy dotknutej osoby," uvádza sa vo vyhlásení čínskeho ministerstva zahraničných vecí zaslanom faxom agentúre AFP.

Ku kauze zadržania čínskeho občana zadržaného v Poľsku vydala vyhlásenie aj spoločnosť Huawei.

"Huawei dodržiava všetky zákony a nariadenia platné v krajine, v ktorej spoločnosť pôsobí. Od svojich zamestnancov vyžaduje, aby tiež dodržiavali zákony a nariadenia tej krajiny, v ktorej sa nachádzajú," uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

Podľa poľskej kontrarozviedky sú Číňan a Poliak podozriví "z práce v prospech čínskych tajných služieb na úkor Poľska.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čoraz viac bezdomovcov v Maďarsku ide do útulkov, miesta je ešte dosť
<< predchádzajúci článok
Eurofondy vlani Slovensko čerpalo na necelých 20 % bez rozvoja vidieka

Čína vyslovila znepokojenie nad zatknutím svojho občana v Poľsku - diskusné fórum čitateľov