Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

02. februára 2023

Čínski vedci naklonovali tri super kravy, ktoré sú schopné vyprodukovať 18 ton mlieka za rokČínski vedci úspešne naklonovali tri „super kravy“, ktoré dokážu produkovať nezvyčajne vysoké množstvo mlieka. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na čínske médiá, ktoré to ...Zdieľať
2.2.2023  - Čínski vedci úspešne naklonovali tri „super kravy“, ktoré dokážu produkovať nezvyčajne vysoké množstvo mlieka. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na čínske médiá, ktoré to označili za prelomový krok pre tamojší mliekarenský priemysel.


Tri teľatá sa narodili v regióne Ning-sia. Naklonovali ich z vysoko produktívnych kráv z holštajnského plemena, ktoré má pôvod v Holandsku. Vybrané zvieratá sú schopné vyprodukovať 18 ton mlieka za rok alebo 100 ton mlieka za život.

To je takmer 1,7-násobok množstva mlieka, ktoré podľa amerického ministerstva poľnohospodárstva vyprodukovala priemerná krava v Spojených štátoch v roku 2021. V Číne dokáže vyprodukovať 100 ton mlieka za svoj život v priemere len päť z 10-tisíc kráv.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čínski vedci naklonovali tri super kravy, ktoré sú schopné vyprodukovať 18 ton mlieka za rok © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO: Kocúrkovo v podaní Činohry SND otvára priestor na myslenie
<< predchádzajúci článok
Iggy Pop vydal nový album Every Loser