28. novembra 2009

Corgoň liga: B. Bystrica - D. Streda

Dukla Banská Bystrica - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (2:0) Góly: 11. Seye, 19. M. Pančík ml., ŽK: 14. M. Pančík ml. (B. Bystrica), rozhodovali: Kružliak - T. Somoláni, Brendza, 1640 ...

BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) -

Dukla Banská Bystrica - DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (2:0)
Góly: 11. Seye, 19. M. Pančík ml., ŽK: 14. M. Pančík ml. (B. Bystrica), rozhodovali: Kružliak - T. Somoláni, Brendza, 1640 divákov

Banská Bystrica: Boroš - Turňa, Adámik, Chmelík, Savič - M. Pančík ml., Pleva, Seye, Hučko (90.+ Brašeň) - Michal Ďuriš (69. Uškovič), M. Kuzma (77. Pich)
D. Streda: J. Novota - Seelaus, Adiaba, Elong, Kazlauskas - Hassan (46. Brunczvik), Halimi (29. K. Németh), Boya, Speranza (71. Zs. Németh) - N´Kendo, Z. Bognár

V prvom polčase ťažila banskobystrická Dukla z dvoch gólových šancí, ktoré premenili Seye a Pančík. Úvodný gól stretnutia sa zrodil po peknom centri Pančíka z pravej strany, keď sa pri Adiabovi "na malom vápne" presadil hlavou Senegalčan Seye. V 19. min predviedli Banskobystričania peknú akciu po pravej strane. Ďuriš prihral Kuzmovi, ktorý prekabátil hosťujúcu obranu, prihral ešte voľnému Pančíkovi, a ten sa už na hranici pokutového územia osamotený proti Novotovi nemýlil - 2:0. Domáci boli aktívnejší, hostia sa iba málokedy dostávali do šestnástky súpera. Ich prvú strelu medzi žrde vyslal aktívny Hassan, keď na pravej strane zasekávačkou oklamal obranu Dukly, no jeho strele chýbala potrebná razancia a Boroš nemal s jeho pokusom problémy. Až v 41. min mu narobila starosti Seelausova strela z diaľky. Pri ľavej žrdi loptu iba vyrazil pred seba, no stihol ju opäť chytiť pred dobiehajúcimi hosťujúcimi hráčmi.

Ani v druhom polčase sa hráčom Dunajskej Stredy nepodarilo streliť gól, hoci si už vypracovali viac šancí. Najprv však po Pančíkovom centri z rohu zamestnal Novotu pod brvnom hlavou Adámik. O dve minúty neskôr N´Kendo z 35 m natiahol domáceho brankára Boroša. Ani v 58. min N´Kendo neskóroval, keď strelou spoza šestnástky mieril do žrde. Po hodine hry sa však dostávala do šancí už iba domáca Dukla. Najprv Kuzma z ľavej strany neprekonal Novotu a po ňom Hučko spoza šestnástky vystrelil tesne nad brvno. V 72. min bola takmer gólová pekná spolupráca Turňu s Pančíkom. O sedem minút neskôr mohla Dukla streliť tretí gól z brejku, ale Pich poslal nepresnú prihrávku Plevovi do vyloženej šance. V tej istej minúte ešte Pich spoza šestnástky strieľal tesne vedľa. V závere už domáci hrali takticky a hráčov DAC nepustili k žiadnej gólovej šanci.

Hlasy:
Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): "Potvrdilo sa, že Dunajská Streda hrá už lepší futbal ako na začiatku súťaže. Aj nám chýbajú viacerí hráči, preto to bolo ťažké stretnutie. Dvadsaťpäť minút v prvom polčase sme hrali dobre a v poriadku bol aj náš pohyb po ihrisku. V druhom polčase nás súper viac zatlačil do defenzívy. Hostia mali snahu znížiť nepriaznivý stav, ale my sme ich do vyloženej šance nepustili. Hráčom musím poďakovať, pretože odviedli dobrý výkon na ťažkom teréne."

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Nemal som k dispozícii dôležitých hráčov a nevstúpili sme do zápasu šťastne. Urobili sme v defenzíve chyby a dostali sme dva góly. Potom to bolo už ťažké, lebo Banská Bystrica hrala kompaktne. Výsledok je pre ňu zaslúžený, domácim môžem iba pogratulovať k víťazstvu."